СБУ повідомила про підозру керівнику Черкаської єпархії УПЦ (МП)
Правоохоронці повідомили про підозру керівнику Черкаської єпархії Української православної церкви московського патріархату митрополиту Феодосію.
Про це повідомили в Службі безпеки України.
За даними слідства, митрополит у публічних висловлюваннях серед священнослужителів і вірян та в офіційних коментарях поширював заклики, які порушують рівноправність громадян.
Правоохоронці з'ясували, що під його керівництвом адміністратор сайту єпархії розміщував матеріали з пропагандистських сайтів РПЦ, серед яких — patriarchia.ru та pravmir.ru. На цих російських сайтах популяризували кремлівський режим.
Під час обшуків за місцем проживання митрополита й у приміщенні єпархії правоохоронці виявили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, мережеве сховище даних, зовнішній накопичувач та друковані матеріали.
Яким може бути покарання?
Керівнику Черкаської єпархії УПЦ (МП) повідомили про підозру за порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності (за ст. 161 ККУ). Підозрюваному загрожує штраф від 3400 до 17 000 грн або позбавлення волі до 8 років.
Крім того, наразі розглядається питання щодо кваліфікації дій інших причетних до справи за ст. 436-2 Кримінального кодексу — виправдання збройної агресії рф проти України.
московський патріархат в Україні
Після російського вторгнення очільник російської православної церкви патріарх кирило фактично підтримав агресію росії. Водночас предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій засудив повномасштабне вторгнення росії до України, висловив підтримку українським військовим і звернувся до володимира путіна із закликом «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть припинила згадувати під час богослужінь ім'я кирила як свого патріарха.
А вже наприкінці травня Українська православна церква московського патріархату зібрала Собор у Києві, який, з-поміж іншого, заявив про повну самостійність і незалежність УПЦ.
Восени правоохоронці активно взялися за розслідування зв'язків УПЦ з росією. Президент Володимир Зеленський 2 грудня 2022-го ввів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в росії. Саме рішення нічого не забороняє, але в ньому є низка доручень уряду. А 9 грудня комітет парламенту підтримав законопроєкт, який пропонує заборонити діяльність РПЦ та підлеглих їй структур в Україні.
Крім того, РНБО ввела персональні санкції проти десятьох діячів УПЦ МП. Серед них — колишній народний депутат і диякон Вадим Новинський, а також намісник Києво-Печерської лаври владика Павло (Лебідь).
Авторка: Катерина Єсікова
- Поділитися: