Згідно з доопрацьованим робочою групою проектом закону «Про національну безпеку» Служба безпеки України має звітувати перед Верховної Радою та має бути підконтрольною парламенту.

Згідно з доопрацьованим робочою групою проектом закону «Про національну безпеку»  Служба безпеки України має звітувати перед Верховної Радою та має бути підконтрольною парламенту.

Про це на засіданні комітету під час розгляду проекту закону сказав його секретар, депутат від «Блоку Петра Порошенка» Іван Вінник.

«Дуже критичним було зауваження з приводу того, що Служба безпеки України в оригінальному проекті президента не була підконтрольна та підзвітна парламенту. Ми дописали цю норму, в статті 16, яка регулює повноваження СБУ, ви можете побачити, що вона підконтрольна парламенту», — сказав Вінник.

19 березня на засіданні комітету національної безпеки розглядають проект закону про національну безпеку України внесений президентом Петром Порошенком як невідкладний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Законопроект про «Національну безпеку України»: що пропонує змінити президент

Законопроект про нацбезпеку суперечить практикам ЄС і НАТО, йдеться у листі голови представництва ЄС в Україні, посла США в Україні, голови представництва НАТО в Україні та голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. Дипломати окремо зазначають про прозорість в оборонній сфері, якої бракує в законі.

Поділитись: