СБУ 23 квітня провела слідчі дії на підприємстві «Мотор Січ». За даними СБУ, представники іноземної компанії розбудовують сучасний завод із виробництва авіадвигунів, на який планується перенести українське виробництво та передати технології.

Служба безпеки України провела обшуки у приміщеннях «Мотор Січ» у межах кримінального провадження про концентрацію контрольного пакета акцій підприємства, оформленого на шість офшорних компаній та фізичну особу. За даними СБУ, контрольним пакетом «Мотор Січ» заволоділи іноземці, щоб перенести виробництво, передати технології і послабити Україну. 

Розслідування розпочато за ч. 1 ст. 14 та ст. 113 (диверсія) Кримінального кодексу України, повідомляє прес-служба СБУ. 

«Всупереч українському законодавству, іноземцями здійснено опосередковану концентрацію контрольного пакета акцій «Мотор Січ», який наразі оформлено на шість офшорних компаній та фізичну особу», — ідеться у повідомленні.

Продаж контрольного пакета акцій стратегічного об’єкта ПАТ «Мотор Січ» здійснювався на адресу фізичних осіб та компаній нерезидентів в обсягах менш ніж по 10%. Через це «існують підозри про намагання зацікавлених осіб приховати власників істотної участі та реальних бенефіціарних власників покупців акцій».

«Представники компанії-нерезидента мають намір протиправно сконцентрувати придбаний пакет акцій, що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства та отримати повний контроль над його діяльністю у сфері військових оборонних замовлень, що підтверджується матеріалами справи», — зазначили в СБУ.

У рамках цього кримінального провадження ще у 2017 році було накладено арешт на пакет акцій ПАТ «Мотор Січ» у 56%. 

«З метою отримання додаткових доказів у кримінальному провадженні СБУ 23 квітня 2018 року провели санкціоновані обшуки в адміністративних приміщеннях заводоуправління, відділу цінних паперів ПАТ «Мотор Січ» та місцями проживання окремих фізичних осіб», — пояснили в Службі. 

Нагадаємо, 23 квітня у Запоріжжі Служба безпеки прийшла з обшуками до підприємств публічного акціонерного товариства «Мотор Січ». Обшуки проходять в рамках розслідування кримінального провадження про підготовку диверсії. Цього ж дня дві українські біржі припинили обіг акцій «Мотор січі»

Раніше повідомлялося, що завод «Мотор Січі» на окупованій Донеччині передали в управління за кордон.

«Мотор Січ» виробляє двигуни для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію у понад 100 країн світу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile