Служба безпеки України відреагувала на поширену в мережі фотографію двох чоловіків з прапором самопроголошеної республіки «ДНР» та оприлюднила інформацію щодо них.

За інформацією СБУ, зліва на фото Сорлін Фабріс — член Міжнародного аналітичного центру «Катехон», який діє про егідою російського бізнесмена Костянтина Малофєєва та його ж Фонду Святителя Василя Первозванного.

Служба зазначає, що до наглядової ради «Катехону» входять ідеологи російського євразійства (культурно-філософського руху на зближення Росії з центральноазіатськими країнами та віддалення від Європи): радник президента РФ Сергій Глазьєв та лідер «Міжнародного євразійського руху» Олександр Дугін. Також Фабріса називають функціонером так званого інтеграційного комітету «Росія-Донбас», створеного та фінансованого російськими спецслужбами.

Іншого чоловіка СБУ назвала Ксав'є Моро — він, за даним служби, був «спостерігачем» на виборах на окупованих територіях Донецької та Луганської областей 11 листопада.

Зазначають, що впродовж 17 років він живе в Росії, отримав російське громадянство у 2013.

СБУ називає його засновником «Європейського центру стратегічного аналізу «Стратпол» та функціонером організації «Восток Франция — Солидарность Донбасс», «яка підконтрольна російським спецслужбам» — вказує СБУ.

Також, СБУ зазначила, що за їхньою інформацією, російські спецслужби мають організувати аналогічні «провокації» у Бельгії, Німеччині, Іспанії, Болгарії та інших європейських країнах. 

8 грудня у Парижі під час протестів «жовтих жилетів» двоє учасників акції розгорнули прапор бойовиків «ДНР». Фото оприлюднив один із співзасновників проросійського аналітичного центру Katehon Александр Латса.

Нагадаємо, 26 вересня 2017 року у французькому Марселі відкрили представництво самоназваної «ДНР» попри позицію МЗС Франції. Очолив його місцевий ультраправий політик Юбер Файяр з департаменту Буш-дю-Рон.

У червні цього року прокуратура Франції звернулась до суду із закликом закрити так зване «представництво» «ДНР».

Французьке «представництво» «ДНР» зареєстровано як громадська організація. МЗС Франції не визнає його діяльності та вважає нелегітимним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Присутні на відкритті «представництва ДНР» у Марселі французи зустрічалися із Поклонською — СБУ

Поділитись: