Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження про ймовірне присвоєння 32 мільйонів гривень держкоштів під час виконання державного оборонного замовлення.

Про це повідомили у пресцентрі СБУ.

У спецслужбі встановили, що впродовж 2017-2019 років власник одного з чернігівських комерційних підприємств уклав дві угоди з Міністерством оборони на понад 100 млн гривень.

За одним із контрактів, який передбачав постачання пристроїв для систем бойових вертольотів, за сприяння колишніх військових чиновників, зокрема одного із заступників міністра, було суттєво завищено вартість замовленої продукції.

Частину перерахованих міністерством коштів підприємець перевів через низку підконтрольних підприємств у готівку, проводячи фіктивні безготівкові операції.

Під час обшуків у військових підрозділах, відповідальних за закупівлю продукції в Києві, Харкові та Чернігові, правоохоронці вилучили фінансову та платіжну документацію, печатки комерційних структур, причетних до протиправних оборудок.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за статтею про «привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

У СБУ наголосили, що серед фігурантів справи є один дійсний співробітник Міноборони.

Нагадаємо, правоохоронці виявили зловживання та розкрадання бюджетних коштів чиновниками одного з управлінь Луганської обласної державної адміністрації під час ремонту мосту в Станиці Луганській.

Поділитись: