Служба безпеки України викрила керівництво державного підприємства «Львіввугілля» на махінаціях із виплатами заробітної плати шахтарям.

Про це передає пресслужба СБУ.

Зазначається, що через дії посадовців підприємство щомісяця втрачало понад мільйон гривень.

Слідство встановили, що до схеми були залучені керівники 6 шахт, які залучали працівників до сторонніх робіт.

«Зокрема, використовували працю підлеглих в особистих цілях, а також для участі у комерційних проєктах. Деякі робітники навіть продовжували отримувати зарплату, перебуваючи за кордоном на заробітках», — повідомили в СБУ.

Чиновники не відображали в табелях обліку робочого часу та бухгалтерській документації відсутність працівників на робочих місцях.

«Натомість «відсутнім» гірникам нараховували щомісячну зарплату, середній розмір якої становив до 23 тисяч гривень», — додали у пресслужбі.

Крім того, на одній із шахт співробітники СБУ виявили підпільний цех з виготовлення бетонних виробів і тротуарної плитки, який був незаконно підключений до електромережі.

У межах провадження за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем тривають слідчі дії.

Нагадаємо, 18 червня 2019 на Львівщині гірники з шахт «Лісова» та «Степова» відмовились спускатися у забої до повного погашення заборгованості по заробітній платі. 19 червня всі шахти ДП «Львіввугілля» відновили роботу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile