На Львівщині гірники з шахт «Лісова» та «Степова» відмовились спускатися у забої до повного погашення заборгованості по заробітній платі.

Про це кореспонденту Громадського повідомив голова профспілки шахтарів Віталій Оніжук.

«Сьогодні не працюють дві шахти, «Степова» та «Лісова». Гроші на наші рахунки не поступали. Сьогодні очікуємо перший транш — 30 мільйонів гривень. До четверга, можливо другий — 80 мільйонів гривень. Якщо грошей не буде сьогодні, то завтра не працюватимуть й інші шахти», — повідомив Віталій Оніжук.

Зазначимо, що за словами представника президента в Кабінеті міністрів України Андрія Геруса, питання щодо заборгованості із зарплат шахтарям на Львівщині «фактично вирішене». Зокрема, він повідомив, що борги мають виплатити 18-20 червня.

У прес-службі «Львіввугілля», якому підпорядковуються шахти, повідомили, що уклали постачання на продаж вугілля теплоелектростанціям та очікують на зарахування передоплати на рахунки підприємства. Зараховані кошти планують одразу спрямувати на виплату боргів із зарплат.

Нагадаємо, що травні 2019 року шахтарі «Львіввугілля» влаштували протест під Міністерством енергетики з вимогою виплатити борги із зарплати.

29 травня на одній з шахт на Львівщині стався обвал, внаслідок якого загинуло двоє гірників. Шахту відвідав президент Зеленський, який за підсумками візиту поставив питання щодо заборгованості перед шахтарями на розгляд РНБО.

Поділитись: