Служба безпеки повідомила, що викрила схему топменеджерів аеропорту «Бориспіль» на будівництві обʼєктів інфраструктури. Зазначається, що учасники схеми у 2017-2018 роках вивели 37 мільйонів гривень.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Генпідрядник за змовою з топменеджментом аеропорту сфальсифікував обсяги виконаних робіт та поставлених будівельних матеріалів. Вони провели безтоварні операції через низку комерційних фіктивних структур.

Таким чином вони перевели у готівку майже 37 мільйонів гривень держкоштів. Також учасники схеми сформували податковий кредит із ПДВ на понад 6 млн гривень.

Кримінальне провадження відкрили за ч. 2 ст. 212 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу. Статті передбачають штраф від 85 тисяч до 119 тисяч гривень із позбавленням права обіймати певні посади до трьох років (стаття 212) та позбавлення волі від 7 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади до трьох років.

У межах розслідування вже провели обшуки в офісах та помешканнях фігурантів справи, вилучили документацію та електронні носії, які містять інформацію про проведені незаконні операції.

Оновлено: пресслужба аеропорту «Бориспіль» не підтвердила проведення обшуків в аеропорту та вилучення документів у топменеджменту.

Водночас аеропорт «Бориспіль» надає інформацію та копії документів на запити працівників правоохоронних органів, зокрема щодо будівництва об’єктів інфраструктури.

Про схему розкрадання в аеропорту вперше повідомили ще в липні. Тоді заявляли про те, що менеджмент одного з приватних підприємств у 2017 році став переможцем тендеру на будівництво багаторівневого паркінгу в аеропорту. СБУ підозрює цих бізнесменів у фальсифікації документів щодо обсягів виконаних робіт та використанні суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності. Водночас про менеджмент самого аеропорту тоді нічого не говорили.

Поділитись: