СБУ викрила у Харкові «серійного» псевдомінера

Помешкання «серійного» псевдомінера, якого правоохоронці викрили у Харкові
Помешкання «серійного» псевдомінера, якого правоохоронці викрили у ХарковіНацполіція

Служба безпеки України викрила й затримала у Харкові чоловіка, який протягом грудня 2021 року повідомив щонайменше про 14 псевдомінувань різних об’єктів.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Там зазначили, що 39-річний харків’янин надсилав анонімні електронні листи про неправдиві замінування державних установ. Зокрема, він «замінував» Харківську обласну державну адміністрацію, Харківський апеляційний суд, Міжнародний аеропорт «Харків», залізничні та автомобільні вокзали, а також торговельно-розважальні центри міста.

У СБУ кажуть, що псевдомінером виявився «спеціаліст в ІТ-сфері», який під час надсилання анонімних електронних листів використовував «спеціальні комп’ютерні програми для приховування свого місцеперебування».

Правоохоронці затримали зловмисника у його помешканні після чергового повідомлення про мінування.

«Мотивом своїх злочинних дій харків’янин називає нібито особисту неприязнь до української влади, а також до правоохоронних та судових органів», — ідеться в заяві.

Справу відкрили за ч. 1 та ч. 2 ст. 259 (свідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, вчинене повторно). За це загрожує до 8 років в’язниці.

Наразі розв'язується питання щодо повідомлення затриманому про підозру. Також СБУ перевіряє, чи не працював він часом на іноземні спецслужби.

Хвиля «мінувань»

Протягом останніх тижнів у низці регіонів України надходили повідомлення про нібито замінування станцій метро, аеропортів, будівель держорганів та навчальних закладів. В СБУ та Міністерстві внутрішніх справ це пов'язують із гібридною війною РФ та закликають не панікувати.

Упродовж усього 2021 року було 1 100 неправдивих анонімних повідомлень. Лише за перший місяць 2022 року правоохоронці отримали приблизно тисячу повідомлень про мінування орієнтовно 10 тисяч об'єктів по всій країні.

У 2021-му році в Україні про підозру оголосили 184 «мінерам», а до суду надіслали 226 проваджень. Від початку 2022-го станом на кінець січня поліція знайшла 16 псевдомінерів, п’ятьом оголосили про підозру.