Служба безпеки України викрила учасників кримінального угруповання, які займалися рейдерськими захопленнями та збутом зброї й наркотиків. До нього входили колишні та чинні правоохоронці, колишні бійці добровольчих батальйонів та люди із кримінального середовища.

Про це повідомляє пресслужба СБУ та Офіс генерального прокурора. 

За попередніми даними, до угруповання входили майже 100 учасників, вони працювали під прикриттям «охоронно-детективної компанії». Як зазначає Офіс генпрокурора, чинні правоохоронці отримували законний дозвіл на прослуховування, а їхні спільники передавали цю інформацію зацікавленим людям. Також члени угруповання продавали технічні засоби для прослуховування.

Окрім цього, зловмисники торгували вогнепальною зброєю та вибуховими речовинами із зони Операцій об’єднаних сил, виготовляли та продавали наркотики й вимагали кошти у підприємців.

Правоохоронці провели 45 обшуків у Києві, Харкові, Житомирі, Хмельницькому та вилучили техніку, боєприпаси та наркотики. Двом організаторам угруповання вручили підозру за статтями 263, 359, 361 («незаконне поводження зі зброєю», «збут технічних засобів отримання інформації» та «втручання в роботу комп’ютерних мереж»). Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх учасників угруповання.

Рейдерство, яке фінансували депутати

23 жовтня Служба безпеки України затримала на Київщині учасників громадської організації, яку фінансували народні депутати для участі у рейдерських захопленнях, мітингах та протестних акціях.

Зазначається, що організація підконтрольна народному депутату та співголові однієї з чинних політичних партій. Під виглядом спортивного об’єднання членів ГО на замовлення керівництва партії залучали до силових заходів під час рейдерських захоплень, вони брали участь у мітингах і протестних акціях.

Як повідомляли джерела «Української правди» та «Інтерфакс-Україна», народним депутатом, якому підконтрольне угруповання, є співголова «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук. Але в партії це заперечують.

Поділитись: