Служба безпеки України повідомила про «масштабне розкрадання коштів» Укрзалізниці внаслідок фальсифікацій на тендерах. У підрозділах компанії та постачальників проводять обшуки.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними відомства, протягом 2018-19 років учасники тендерів змовилися з деякими керівниками одного з департаментів та структурних підрозділів Укрзалізниці. Посадовці допомагали комерсантам вигравати в тендерах на постачання колісних пар для пасажирських вагонів попри відсутність в останніх дозволів та сертифікатів.

Крім того, ці ж учасники тендерів постачали Укрзалізниці «запасні частини неналежної якості та невідомого походження, завезені контрабандним шляхом з Росії». Загалом фігурантам вдалося «відмити» близько 50 мільйонів гривень на тендерах.

«За висновками фахівців, експлуатація на рухомому складі запасних частин, відновлених із порушенням технологічних процесів, могла створити реальні передумови до виникнення надзвичайних подій», — зазначає СБУ.

За фактом розкрадання коштів і тендерної змови СБУ веде досудове слідство за частиною 2 статті 362 і частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу. В офісі компанії-постачальника працівники СБУ вилучили 65 тисяч доларів, понад 2 мільйони гривень і печатки низки комерційних структур, залучених до фіктивних господарських операцій.

Крім того, Служба безпеки проводить обшуки в структурних підрозділах Укрзалізниці у п’яти областях.

  • У квітні 2020 року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи народного депутата Ярослава Дубневича, якого підозрюють у заволодінні 93 мільйонів гривень Укрзалізниці.
Поділитись: