Світ

Сейм Латвії остаточно затвердив перехід шкіл нацменшин на державну мову

22 березня, 2018 18:57
Світ/Сейм Латвії остаточно затвердив перехід шкіл нацменшин на державну мову
Зберегти
Вигляд
Сейм Латвії в третьому, остаточному, читанні прийняв поправки до закону про освіту. Поправки передбачають поступовий перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою.

Сейм Латвії в третьому, остаточному, читанні прийняв поправки до закону про освіту. Поправки передбачають поступовий перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою.

Про це повідомляє Delfi.

Підготовлений Міністерством освіти і науки країни проект поправок передбачає проведення реформу в навчальних закладах нацменшин в 2021-2022 навчальному році, встановивши, що дошкільне навчання є білінгвальним.

У початковій школі (1-6-ті класи) навчання здійснюється за трьома моделями (при цьому 50% предметів викладається латиською мовою), на завершальному етапі основної освіти (7-9-ті класи) 80% навчального процесу забезпечується державною мовою.

У старшій школі (10-12-ті класи) - навчання йде тільки латиською мовою, за винятком предметів, пов'язаних з рідною мовою (рідна мова та література).

Перехід до цього буде забезпечений поступово. У 2019 - 2020 навчальному році 80% навчання державною мовою в старшій школі необхідно буде забезпечити тільки в 7-х класах, в 2020-2021 — в 7-х і 8-х класах, а в 2021-2022 — вже на всьому заключному етапі основної школи.

У середній школі в 2020-2021 навчальному році повністю державною мовою навчатимуться учні 10-11-х класів, через рік  — у всіх класах.

Нагадаємо, у січні уряд Латвії підтримав поступовий перехід до навчання в старших класах виключно латиською мовою. У лютому більшість депутатів сейму Латвії проголосували за перехід до навчання в старших класах школи тільки латиською мовою.

10 березня у Ризі близько тисячі людей вийшли на акцію протесту проти збільшення частки навчання у школах державною латиською мовою. Організаторам протесту виступив «Російський союз Латвії».

/Ігор Чорний 

Пов`язані новини