Життя

Сейм Польщі відхилив пропозиції про лібералізацію абортів у країні

11 січня, 2018 16:54
Життя/Сейм Польщі відхилив пропозиції про лібералізацію абортів у країні
Зберегти
Вигляд
Сейм Польщі відхилив пропозиції, спрямовані на пом’якшення обмежень на аборти у країні.

Сейм Польщі відхилив пропозиції, спрямовані на пом’якшення обмежень на аборти у країні.

Про це повідомляє «Польське радіо».

Зокрема, Сейм відхилив у першому читанні проект комітету «Врятуємо жінок», яким передбачається можливість припинити вагітність до кінця 12-го тижня.

Під час голосування за проектом закону про лібералізацію права на аборти 29 депутатів опозиційної партії «Громадянська платформа» не брали участі в голосуванні.

Водночас Сейм направив цивільний законопроект, що забороняє євгенічні аборти, на розгляд сеймової комісії. Автором документа є Комітет законодавчої ініціативи «Зупини аборти».

Мета проекту — виключення із законодавства умови, що дозволяє здійснювати аборт через виявлену інвалідність або хворобу плоду.

Чинне законодавство у Польщі, прийняте у 1993 році, забороняє будь-які аборти, за винятком випадків зґвалтування або інцесту, але не передбачає кримінальну відповідальність.

У вересні 2016 року Сейм прийняв у першому читанні законопроект, який повністю забороняє аборти в країні і вводить кримінальну відповідальність для всіх причетних до проведення аборту.

Після цього, у жовтні того року, у Польщі, зокрема у Варшаві, тисячі людей вийшли на вулиці з акціями протесту проти ініціативи про заборону абортів. Ініціатором акцій протесту стала комісія «Врятуйте жінок».

Після цього депутати польського Сейму переважною більшістю проголосували проти законопроекту про повну заборону абортів.

Пов`язані новини