Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк констатує, що перемир'я на Донбасі не діє повною мірою через атаки із боку проросійських бойовиків, але є надія, що інтенсивність обстрілів буде менша.

Слова секретаря РНБО наводить «Новое время».

«Я говорив, що перемир’я було досягнуте, ви знаєте, це було "хлібне перемир’я", 22 липня. Тоді було домовлено про це, і навіть до кінця липня у нас було різке падіння обстрілів – до 15 обстрілів окупаційних військ. Це значно менше, ніж відбувалося раніше. І далі також, на початку серпня було помітне зменшення кількості обстрілів. Але був певний період, коли дійсно не було обстрілів, і це фіксувалося і підтверджувалося, зокрема і нашими військовими», — заявив Данилюк.

За його словами, це перемир'я важливе для відводу військ у Станиці Луганській і початку відновлення моста і розмінування. Він додав, що «коли гинуть наші солдати, то говорити, що зараз стійке перемир’я не можна».

На уточнювальне запитання, чи можна констатувати, що перемир'я вже не діє, секретар РНБО сказав, що обстріли продовжуються.

«Перемир’я – це коли немає обстрілів, коли не гинуть наші солдати. На жаль, цього зараз не відбувається. Але все ж таки є сподівання, що інтенсивність цих обстрілів буде менша», — пояснив Данилюк.

За його словами, ці надії пов'язані з увагою світової спільноти до того, «чи насправді сторона агресора дотримується своїх зобов'язань», і це питання, запевнив секретар РНБО, постійно піднімається на міжнародному рівні.

Крім того, Данилюк прокоментував звільнення представника України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Романа Безсмертного.

«Є позиція Офісу, я тільки можу її підтвердити. Дійсно, команда формувалася президентом Кучмою, він пропонував людей, і зараз у співпраці з ним і приймаються рішення щодо зміни команди. Врешті-решт тристороння група має ефективно працювати, і зараз делегована ця функція з формування групи президенту Кучмі Леоніду Даниловичу», — пояснив секретар РНБО.

17 липня Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на сході України за участю представників незаконних збройних формувань домовилась про чергове перемир'я на Донбасі. Так зване «хлібне перемир'я» розпочалося від початку доби 21 липня уздовж всієї лінії розмежування. Уперше сторони домовились про повний режим тиші, а представник політичної підгрупи в Мінську Роман Безсмертний зазначив, що вогонь на Донбасі домовились припинити «можливо і назавжди». Однак майже одразу обстріли знов почались.

Поділитись: