Сенат США погодив виділення Україні $40 млрд допомоги
Більшість членів Сенату США 19 травня підтримали виділення Україні військової, економічної та гуманітарної допомоги на загальну суму у майже 40 мільярдів доларів.
Про це повідомляє CNN.
«За» проголосували 86 сенаторів, «проти» — 11. Законопроєкт підтримали усі демократи. Проти проголосували одинадцять сенаторів-республіканців.
Раніше законопроєкт підтримала Палата представників Конгресу США. Тепер документ відправлять на підпис президенту Джо Байдену.
Перед голосуванням лідер більшості в Сенаті Чак Шумер заявив, що Сенат «виконає свою обіцянку підтримувати народ України». Він додав, що військова, економічна та гуманітарна допомога у розмірі 40 мільярдів доларів є «великою», і «вона задовольнить великі потреби українського народу, який бореться за своє виживання».
Щодо голосів «проти» Шумер сказав: «Наші вороги по всьому світу спостерігають за тим, що ми робимо зараз. Як ви думаєте, які висновки вони зроблять, якщо побачать, що все більше і більше сенаторів США виступають проти допомоги демократіям, які перебувають під атакою авторитаризму? Наші супротивники можуть зробити висновок, що ми розділені».
Доповнено о 21:06. Президент України Володимир Зеленський привітав рішення Сенату: «$40 млрд — вагомий внесок США у відновлення миру й безпеки в Україні, Європі та світі загалом. Очікуємо на підписання закону президентом Джо Байденом».
Про допомогу
Президент США Джо Байден наприкінці квітня запросив у Конгресу виділення на допомогу Україні додаткових 33 мільярдів доларів. Однак законодавці збільшили попередній запит президента. Тепер усього розмір пакета допомоги складає майже 40 мільярдів доларів. Зокрема, він включає понад 18,7 мільярда доларів військової допомоги та безпекової допомоги. Також документ передбачає майже 8,8 мільярда доларів для фонду економічної підтримки України, а ще — 5 мільярдів доларів на розв'язання проблеми дефіциту продовольства у світі, спричиненого війною.
Палата представників США схвалила його 11 травня. А після цього 13 травня сенатор-республіканець Ренд Пол зі штату Кентуккі загальмував швидке ухвалення рішення Сенатом. Він почав наполягати, щоб до законопроєкту додали пункт про запровадження контролю за грошима та зброєю, які США надсилають Україні, з боку спеціального генерального інспектора.
- Поділитися: