Емі Коні Барретт (справа) склала присягу як суддя Верховного суду США під час церемонії біля Білого дому, Вашингтон, 26 жовтня 2020
Фото:

EPA-EFE/Ken Cedeno

Сенат США за тиждень до виборів президента підтримав призначення Емі Коні Барретт суддею Верховного суду після того, як інша суддя Рут Ґінзбурґ померла у вересні. Кандидатуру Барретт висунув президент Дональд Трамп.

Про це повідомляє CNN.

Кандидатуру Барретт підтримали 52 сенатори-республіканці, проти було 48 голосів — демократів та однієї сенаторки-республіканки, яка була занепокоєна призначенням нової судді перед виборами.

Трамп за час своєї каденції призначив вже третю суддю у Верховному суді. Емі Барретт має консервативні погляди, з її призначенням до Верховного суду там формується консервативна більшість — 6 суддів, яких висунули республіканці, проти 4 суддів від демократів.

Ввечері після голосування Сенату Барретт склала присягу під час церемонії біля Білого дому.

Що відомо про Барретт?

48-річна Барретт раніше працювала у Федеральному суді штату Індіана. Судді Верховного суду США перебувають на своїй посаді до кінця життя або до добровільної відставки. Рішення цього суду багато в чому визначають долю тих чи інших проваджень, а окремі з них можуть навіть вплинути на долю всієї країни.

Вакантне місце у Верховному суді з'явилося після смерті 87-річної Рут Ґінзбурґ, яка вважалася однією з головних борчинь за ліберальні права у Сполучених Штатах. Барретт відома своїми консервативними поглядами. У США побоюються, що її рішення, наприклад, щодо абортів чи одностатевих шлюбів, можуть вплинути на американське суспільство. Барретт — католичка і раніше підтверджувала твердження про те, що «шлюб і сім'я — це єдність чоловіка та жінки».

Також суд може відіграти вирішальну роль у разі процесу щодо підрахунку голосів на майбутніх президентських виборах.

Проти призначення Барретт були демократи. Вони заявляли, що нового суддю має призначити вже новий президент після виборів 3 листопада.

Поділитись: