Сенатор-республіканець заявив, що оскаржуватиме перемогу Байдена на виборах президента США в Конгресі. А так можна було?

Сенатор-республіканець від штату Міссурі Джош Гоулі заявив, що під час затвердження результатів голосування на виборах президента США в Конгресі 6 січня виступить проти визнання перемоги демократа Джо Байдена.
Гоулі став першим сенатором, який публічно підтвердив наміри оскаржити перемогу Байдена. У своїй заяві він зазначив, що своїми діями хоче «підкреслити неспроможність деяких штатів… дотримуватися власного виборчого законодавства, а також безпрецедентне втручання великих ІТ-монополій у вибори».
«Конгрес принаймні повинен розслідувати заяви щодо виборчих фальсифікацій і ухвалити заходи для забезпечення недоторканності виборчого процесу. Але Конгрес досі нічого не зробив», — йдеться в заяві Гоулі без наведених конкретних прикладів фальсифікацій.
Що з цього приводу думають інші республіканці та сам Байден?
Лідер сенаторів-республіканців і один із головних політичних союзників Трампа Міч Макконел уже кілька разів публічно заявляв, що визнає перемогу Байдена на виборах, і закликав колег по партії не вдаватися до оскарження виборів у Конгресі 6 січня.
Інший сенатор-республіканець від штату Небраска Бен Сас на днях заявив, що особисто спілкувався з понад двома десятками своїх колег, намагаючись відмовити їх від участі в, як він висловився, «небезпечній затії».
У штабі майбутнього президента, своєю чергою, заявляють про впевнену перемогу Джо Байдена та обраної ним кандидатки у віцепрезиденти Камали Гарріс. «Конгрес засвідчить результати виборів так само як він це робить кожні чотири роки», — йдеться в заяві речниці штабу Байдена Джен Псакі.
Чи може це якось вплинути на результат виборів?
Відповідно до Конституції США, 6 січня Конгрес — американський парламент — має формально затвердити результати президентських виборів. Йдеться про голосування колегії виборників, яка віддала більшість голосів (306) Байдену і меншість (232) — Трампу.
Цей процес може затягтися, якщо принаймні один член кожної палати парламенту вирішить оскаржити результати. У такому разі Конгрес має провести двогодинні дебати, після чого може простою більшістю голосів відхилити результати голосування колегії виборників.
Але для такого розвитку подій за таке рішення мають висловитися в обох палатах Конгресу. Оскільки більшість у нижній палаті (Палаті представників) — за демократами, до яких належить і Байден, цей сценарій є фактично неможливим.
Уже можна сказати, що згадане обговорення й голосування, найімовірніше, буде. Кількадесят республіканців із Палати представників, зокрема конгресмен від штату Алабама Мо Брукс, заявили, що також оскаржуватимуть результати виборів під час засідання Конгресу 6 січня.
- Поділитися: