default

Сенатор США подав у відставку після звинувачень у домаганнях

7 грудня, 2017 19:43
default/Сенатор США подав у відставку після звинувачень у домаганнях
Зберегти
Вигляд
lead
Американський сенатор-демократ Ел Франкен оголосив про відставку після того, як кілька жінок звинуватили його в сексуальних домаганнях.

Американський сенатор-демократ Ел Франкен оголосив про відставку після того, як кілька жінок звинуватили його в сексуальних домаганнях.

Про це повідомляє Associated Press.

Франкен заявив, що покине посаду сенатора в найближчі тижні. За даними AP, після цього губернатор Міннесоти призначить тимчасову заміну Франкена, а в 2018 році відбудуться нові вибори.
Звинувачення на адресу Франкена вперше пролунали в листопаді.

Радіоведуча Лін Твіден розповіла, що в 2006 році Франкен — тоді відомий як комік, а не політик — силою поцілував її, а потім помацав за груди.

За словами Твіден, це сталося під час турне по американських військових баз за кордоном, в якому вони обидва брали участь. Під час одного з перельотів Франкен сфотографувався з руками на грудях сплячої журналістки.

Пізніше аналогічні звинувачення на адресу сенатора висунули інші жінки. На початку грудня інші сенатори-демократи закликали Франкена піти у відставку.

Нагадаємо, хвиля звинувачень у сексуальних домаганнях почалася після публікації New York Times про домагання з боку голлівудського продюсера Харві Вайнштейна. Зокрема  продюсера звинуватили акторки Анджеліна Джолі й Гвінет Пелтроу.

Згодом, у сексуальних домаганнях також звинуватили акторів Кевіна СпейсіДастіна Хоффмана та стендап-коміка Луї Сі Кея. Екс-президента США Буша-старшого звинуватили у домаганнях ушосте.

Через велику кількість заяв у Лос-Анжелесі створять підрозділ з розслідувань сексуальних домагань у Голлівуді.

Вайншейтна виключили зі складу Британської академії кіно. А авторів серіалу «Картковий будиночок» змушують переписати сценарій через скандал зі Спейсі

ЧИТАЙТЕ: #ЯТакож: як жінки в США почали всесвітній флешмоб проти домагань

Пов`язані новини