Світ

Сенатори США вимагають від банків розкрити зв'язки з фігурантами «кремлівського списку»

25 квітня, 2018 09:22
Світ/Сенатори США вимагають від банків розкрити зв'язки з фігурантами «кремлівського списку»
Зберегти
Вигляд
Американські сенатори направили листи найбільшим банкам США і Європи з вимогою розкрити можливі зв'язки з російськими бізнесменами з «кремлівського списку».

Американські сенатори направили листи найбільшим банкам США і Європи з вимогою розкрити можливі зв'язки з російськими бізнесменами з «кремлівського списку».

Про це повідомляє Reuters.

Відповідні запити, авторами яких стали сенатори-демократи Джин Шахін і Шелдон Уайтхаус, розіслали в американські банки Bank of America, JPMorgan Chase, Citibank, а також британські банки Barclays і HSBC, німецький Deutsche Bank і швейцарський UBS і Credit Suisse.

Чиновники вимагають звіти за всіма рахунками, контрольовані фігурантами «кремлівського списку», за останні п'ять років. У разі відмови банків у наданні такої інформації сенатори загрожують жорсткими заходами щодо кредитних організацій, аж до урядового розслідування.

Нагадаємо, США запровадили нові санкції проти російських олігархів, наближених до президента РФ Володимира Путіна. 

15 березня США розширили санкції проти Росії. Тоді додаткові обмеження США ввели проти 14 російських осіб.

29 січня Адміністрація президента США Дональда Трампа  оприлюднила перелік 114 російських політиків та 96 олігархів,  наближених до російського президента Володимира Путіна.

До так званого «кремлівського списку» потрапили представники Адміністрації президента Путіна та Кабінету міністрів Росії, а також бізнесмени, чий статок перевищував $1 млрд.

Тоді повідомлялося, що потрапляння до цього списку не означає, що США автоматично запровадять санкції проти осіб. Проте ризик потрапити під санкції для фігурантів списку вищий.

Путін, коментуючи доповідь, заявив, що вважає такий крок недружнім і пожартував, що жалкує через те, що його не включили у доповідь.

ЧИТАЙТЕ також: США використали рейтинг найзаможніших Forbes для «кремлівської доповіді»

Пов`язані новини