Міністерство фінансів США використало рейтинг 200 найзаможніших російських бізнесменів, який складає журнал Forbes, для незасекреченої частини «кремлівської доповіді».

Міністерство фінансів США використало рейтинг 200 найзаможніших російських бізнесменів, який складає журнал Forbes, для незасекреченої частини «кремлівської доповіді».

Це повідомив ресурсу BuzzFeed News представник відомства на умовах анонімності.

«Імена та активи олігархів у незасекреченій частині доповіді були відібрані на основі об'єктивних критеріїв із загальнодоступних джерел», — сказав він.

Іншим джерелом для під час складання переліку росіян стала англомовна версія сайту kremlin.ru.

Як пише The Washington Post, американські урядовці додавали до списку тих росіян, чиї активи складають більше мільярда доларів. За їх словами, вони використали такий критерій відбору через відсутність чіткого пояснення слова «олігарх».

Водночас у Мінфіні відмовилися коментувати секретну частину списку. Представники пояснили, що у ній є інформація про «інших осіб, яких ми вважаємо важливими, але для опису їхніх ролей та обов’язків деяких з них були необхідні засекречені дані».

Увечері 29 січня Адміністрація президента США Дональда Трампа  оприлюднила перелік 114  російських політиків та 96 олігархів, наближених до російського президента Володимира Путіна. До списку потрапили представники Адміністрації президента Путіна та Кабінету міністрів Росії. 

Потрапляння до цього списку не означає, що Сполучені Штати автоматично запровадять санкції проти особи. Проте ризик потрапити під санкції для фігурантів списку вищий.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав безпрецедентною публікацію Мінфіном США списку наближених до президента Володимира Путіна.

26 січня США розширили санкції проти Росії через агресію в Україні. У списку — 21 приватна особа. До переліку віднесли як громадян РФ, так і тих, хто причетний до діяльності «ДНР» та «ЛНР».

Раніше, 2 серпня 2017-го Трамп затвердив документ, що передбачає нові санкції проти Росії. Повідомлялося, що  американські санкції стосуватимуться усіх, хто співпрацює з Росією. Тоді низка країн розкритикували цей документ. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Представник ЄС про «кремлівську доповідь»: Йдеться не про список санкцій

Поділитись: