Звільнені політв’язні Олег Сенцов та Олександр Кольченко переконані, що на їхньому місці могли опинитися інші активісти.

На запитання про те як він вважає, чому саме він і Сенцов опинилися за ґратами, Кольченко відповів: «Я оцінюю це як випадковість. На моєму місці міг опинитися будь-хто, хто в той час займався протестною діяльність та виступав проти наступу на громадянські свободи. До того ж я знехтував правилами безпеки»

«Сашка затримали, коли він йшов повз будівлю ФСБ, пив пиво. Для професійного революціонера це провал (сміється)», — додав Сенцов.

Він також переконаний, що його не обирали й затримання було випадковим.

«Я свою безтурботну поведінку можу пояснити тим, що оцінював себе як невловимого Джо. Я просто думав, що не становлю інтересу для спецслужб, але виявилося трохи інакше», — додав Кольченко.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. Пізніше затримали й активіста Олександра Кольченка. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній залишиться в колонії в Магадані.

Поділитись: