Український режисер Олег Сенцов виступив на Форумі Єдності в Маріуполі. У свої промові він зазначив, що окрім влади Росії, а саме Володимира Путіна, та корупції, Україна має ще одну проблему — «ми самі»:

Я повернувся з Польщі, у мене була зустріч в Центрі солідарності в Гданську. Хлопець з Івано-Франківська, який поїхав в Польщу на заробітки, підійшов до мікрофона і запитав: Ви, Олег, повернулися додому. Ви побачили ті відносини між людьми, які були на Майдані? Я сказав «ні. я цього вже не бачу».

Я добре пам'ятаю, як було тоді. Взимку. Коли ми спілкувалися один з одним ввічливо, коректно, відкрито і чесно. Це все допомагало мені все 5 років. Я знав заради чого я ризикував всім в Криму, я знав заради чого сиджу. Я знав, для чого я це роблю. Це допомагало. Приїхавши, і побачивши, що відбувається в нашому суспільстві, я побачив, на мій превеликий жаль, що ми все це втратили... Революція гідності перетворилася в контрреволюцію ненависті. Ми дуже агресивні один до одного, роздроблені, нетерпимі до будь-якої думки.

Олег Сенцов був в ув'язненні в Росії понад 5 років, засуджений за сфабрикованою справою до 20 років відповідно.

Сьомого вересня 2019-го під час обміну разом із 34 іншими українцями Сенцов повернувся в Україну.

дивіться та читайте перше інтерв'ю Олега Сенцова після звільнення з полону

Поділитись: