Режисер Олег Сенцов на форумі YES в Києві, 13 вересня 2019 року
Фото:

Фотографії надані Ялтинською Європейською Стратегією

Український режисер Олег Сенцов, який понад 5 років провів в ув’язненні Росії і був звільнений у межах великого обміну 7 вересня, виступив на форумі YES в Києві.

Він розповів про те, як дратував наглядачів у тюрмі тим, що вирізав жовту і блакитну стрічки, наклеїв їх на банку, написав на ній «Слава Україні» і ставив на виду. Під час промови Сенцов також показав тюремний бейдж, який поклав у банку і закликав президента України Володимира Зеленського якомога скоріше заповнити банку такими бейджами незаконного ув’язнених українців. 

Президент України Володимир Зеленський приймає тюремну банку Олега Сенцова з рук режисера після його виступу на форумі YES в Києві, 13 вересня 2019 року
Фото:

Фотографії надані Ялтинською Європейською Стратегією

Зеленський, своєю чергою, подякував Сенцову та пообіцяв докласти усіх зусиль для звільнення усіх українців.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 115 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: