Світ

Сербія і Косово відновили переговори щодо примирення

25 червня, 2018 15:44
Світ/Сербія і Косово відновили переговори щодо примирення
Зберегти
Вигляд
Президент Сербії Александер Вучич розпочав переговори з лідером Косово Хашимом Тачі щодо угоди про примирення. Переговори відбуваються за посередництва високої представниці ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріки Могеріні

Президент Сербії Александер Вучич розпочав переговори з лідером Косово Хашимом Тачі щодо угоди про примирення. Переговори відбуваються за посередництва високої представниці ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріки Могеріні

Про це повідомляє видання РТС. 

«Я не оптиміст, але ми відкрито говорили про важливі питання. Я не хочу вдаватися в подробиці, тому що це, може повпливати на позицію Приштини», — розповів Вучич. 

За його словами, сторони обговорити мирне вирішення проблем, щоб гарантувати безпеку для громадян. Також сербський президент додав, що не буде підписувати остаточну угоду «без підтримки народу».

Водночас виданню RTC косовський лідер Хашим Тачі заявив, що це були непрості переговори, але обоє лідери позитивно дивляться в майбутнє. 

«Ми повинні не бути заручниками міфів минулого, а жити в нинішній реальності й бачити майбутнє обох країн. Сьогодні у Косова і Сербії патріотизмом є не оплакування минулого, а досягнення миру і угоди щодо примирення», — заявив Тачі.

Косово — частково визнана держава на Балканах, чию незалежність визнали 110 держав. 17 лютого 2008 року парламент Косова проголосив незалежність краю в односторонньому порядку.

Сербія не визнає відділення Косова і досі вважає його своєю територією.

Україна також офіційно не визнає незалежності Косова.

Раніше президент Сербії Александер Вучичи заявив, що визнання анексії Криму рівноцінне визнанню незалежності Косова.

Нагадаємо, Президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що не бачить прориву в відносинах Косово і ЄС без нормалізації відносин з Сербією. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про Росію на Балканах і громадянське суспільство під час війни – екс-очільник Фонду Маршалла

 

Пов`язані новини