Сербія привела війська у повну готовність після того, як озброєні косовські поліцейські заарештували кількох людей місті, де переважно мешкають серби.

Про це повідомляє видання «Balkan Insight»

«Ми усвідомлюємо важкі та жахливі наслідки, і тому будемо працювати над тим, аби утримати мир», – сказав сербський президент Александр Вучич, але додав, що армія готова «стати на захист людей у найкоротші терміни».

Такі дії стали реакцією на арешти у вівторок на території косовського міста Мітровіца, населеного переважно сербами. На прес-конференції поліція повідомила, що вони проводилися за результатами тривалого розслідування щодо організованої злочинності. Водночас, представники сербської влади вважають це спробою залякати сербське населення.

Точна кількість затриманих невідома. Про 15 сербів та албанців заявив міністр закордонних справ Косово, в той час як президент Сербії назвав іншу цифру — 23 серби та боснійці. Крім того, Вучич повідомив про затриманого росіянина, який працює в місії ООН в Косово.

Водночас президент Косова Хашим Тачі заявив про затримання росіянина, який маскувався під дипломата, повідомляє «Радіо Свобода». Його ідентифікували як Михайла Краснощенка. Росія вимагає відпустити свого громадянина.

Під час затримань постраждало четверо поліцейських, а серби в селі Зубін Поток облаштували барикади та підпалили шини, аби перегородити дорогу косовським поліцейським.

Косово — частково визнана держава на Балканах, яка у 2008 році проголосила незалежність. Ці території населяють переважно албанці. До 1999 Косово належало до територій Сербії, проте після війни, ці території перейшли під контроль ООН. Сербія не визнає незалежність Косова.

Поділитись: