Чорногорія оголосила про вислання сербського посла через історичне питання. Сербія вирішила зробити те саме
МЗС Чорногорії вирішило вислати з країни сербського посла Владіміра Божовича через втручання у внутрішні справи країни. Сербія довго не чекала і теж висилає чорногорського посла Тарзана Мілошевича.
Про це повідомляє МЗС Чорногорії та МЗС Сербії.
28 листопада Чорногорія назвала Владіміра Божовича персоною нон грата. Своє рішення пояснюють: Божович назвав Подгорицьку скупщину «визволенням і вільним виявом волі народу Чорногорії».
Подгорицька скупщина — це засідання чорногорської влади у 1918 році, коли вирішили об'єднатися з Сербією. Тоді утворилося Королівство сербів, хорватів та словенців, яке у 1929 році стало державою Югославія, а у 2006 році Чорногорія стала незалежною.
Чорногорське МЗС у своїй заяві нагадало, що у 2018 році парламент Чорногорії скасував рішення Подгорицької скупщини, тому заяви Божовича про «визволення» розцінюються як втручання у внутрішні справи.
Через декілька годин МЗС Сербії, «керуючись принципом взаємності», оголосило персоною нон грата посла Тарзана Мілошевича. Його зобов'язали покинути країну за 72 години.
Зазначимо, що у серпні у Чорногорії відбулися парламентські вибори, на яких із невеликим відривом перемагає владна Демократична партія соціалістів (ДПС) на чолі з президентом Міло Джукановичем (35%).
Друге місце — в опозиційної просербсько-проросійської коаліції «За майбутнє Чорногорії» (32,6%). Інші головні опозиційні сили — блок «Мир є наша нація» і «Чорне і біле» — здобули 12,5% і 5,5% відповідно.
У разі об’єднання опозиція може розраховувати на 41 із 81 мандатів у парламенті Чорногорії — цього достатньо для формування уряду й усунення Джукановича із влади, який на різних посадах керував країною понад 30 років.
На наступному тижні переважно опозиційний парламент проведе засідання, на якому має призначити уряд. Тож, імовірно, що конфлікт із висиланням послів не матиме розвитку.
- Поділитися: