Черкаська міськрада 6 лютого проводить позачергову сесію. На ній зокрема вирішується питання дострокової відставки секретаря міськради Олександра Радуцького. Засідання сесії охороняє понад сто поліцейських.

Черкаська міськрада 6 лютого проводить позачергову сесію. На ній зокрема вирішується питання дострокової відставки секретаря міськради Олександра Радуцького. Засідання сесії охороняє понад сто поліцейських.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Кілька кордонів перевіряють документи в присутніх на другому поверсі, де відбувається голосування.


Поліція охороняє сесію міської ради Черкас Фото: Ігор Бурдига/ Громадське

Одразу кілька депутатів пояснили Громадському, що такі заходи безпеки пов'язані з інцидентом, що відбувся минулого тижня під час громадських слухань і голосування за міський бюджет.

Тоді кілька десятків представників «Національних дружин» та пов'язаної із ними партії «Національний корпус» під час засідання вимагали від депутатів якнайшвидшого затвердження бюджету міста.


Засідання міськради Черкас Фото: Ігор Бурдига/ Громадське

Водночас координатор Нацкорпусу у Черкасах Дмитро Кухарчук повідомив Громадському, що представники «Нацдружин» та «Нацкорпусу» не можуть потрапити на сьогоднішнє засідання, бо «поліція їх не пропускає».

Начальник управління Нацполіції в Черкаській області Валерій Лютий підтвердив Громадському, що поліція «забезпечує недопущення порушень правопорядку», як таких, що сталися під час минулої сесії. «Ми всіх пропускаємо, але перевіряємо документи і речі», — заявив поліцейський.

«Національні дружини» — проект так званого «азовського кола», пов'язаного з полком Національної гвардії «Азов» та його ветеранами.

28 січня в Києві так звану присягу склали близько 600 «дружинників» з усієї країни. У той день вони пройшли маршем центральними вулицями столиці.

Командир «Національних» дружин заявив, що багато її членів сповідують ідеологію «модерного націоналізму». «Дружинники» заявили про себе як про організацію з широким колом повноважень: від боротьби з браконьєрством у Канівському водосховищі до закриття нелегальних ігрових залів та охорони громадського правопорядку.

Про права дружинників  та їхню історію детальніше читайте у публікації: Дружини національного значення.

Поділитись: