Сесію міськради Львова перенесли на завтра, Садовий говорить про «узурпацію влади в місті». Що відбувається?

Львівська міська територіальна комісія вирішила перенести дату першої сесії новообраної міської ради з 3 грудня на 24 листопада. Чинний міський голова Андрій Садовий вважає таке рішення незаконним, а чинні депутати його оскаржуватимуть у суді.

За словами Садового, міська територіальна виборча комісія Львова в ніч на 23 листопада ухвалила рішення призначити дату першої сесії новообраної міськради на 24 листопада. Про рішення він, за його словами, дізнався від ЗМІ.

«Це (рішення — ред.) означає, що припиняються повноваження міського голови. А хто тоді має управляти містом? Виборча комісія цього не говорить, і депутати розгублені», — додав Садовий, сказавши, що певні депутати подали до суду, щоб зупинити дію постанови ТВК про дату першої сесії міськради.

Міський голова Львова також говорить, що представники його партії Самопоміч не голосували за рішення про перенесення сесії міськради, а ті, хто голосували, «з'єднані одною групою, і є один центр керування».

Що кажуть опоненти Садового?

Депутат міськради від «Європейської Солідарності» Петро Адамик заявив, що закиди Садового про «узурпацію влади» є безпідставними.

Він посилається на закон про місцеве самоврядування, який вимагає проведення сесії міськради не пізніш як через два тижні після затвердження ТВК списку новообраних депутатів. Сталося це ще 3 листопада, а двотижневий строк сплив 17 листопада.

«Тобто ми лише вимагаємо виправити помилку і провести першу сесію відповідно до закону. Щоб не починати роботу цього скликання з порушень законодавства. До чого нас, до речі, зараз і схиляє міський голова», — стверджує Адамик.

У коментарі «Суспільному» Адамик уточнив, що на першій сесії депутати просто приймуть присягу, а кадрових і бюджетних призначень тоді вирішувати не будуть: «Це просто сесія, яка обере робочу групу, тимчасова президія з 5 людей, які будуть готувати наступну сесію, готувати порядок денний».

Що відбувається: пояснення «ОПОРИ»

Координатор спостереження за виборами у Львівській області Громадянської мережі «ОПОРА» Тарас Радь пояснює позиції обох сторін.

Садовий обґрунтовує начебто «узурпації влади» тим, що він як новообраний міський голова не зможе взяти участі у сесії 24 листопада. Адже до того часу ТВК просто не встигне оголосити офіційні результати, і тому головувати на засіданні міськради буде не мер. Натомість інша сторона — частина депутатського корпусу міськради, яка й подала скарги до ТВК з вимогою перенести сесію міськради на 24 листопада, — стверджує, що таким чином відновлює законність.

Річ у тім, що раніше ТВК встановила дату 3 грудня «із запасом», бо після 25 жовтня в деяких округах відбувалося переголосування, а тому остаточні результати могли й не бути відомі раніше. Утім 3 листопада їх оголосили офіційно, і вже після цього декілька депутатів від «Європейської Солідарності» подали скарги з вимогою перенести засідання з 3 грудня на 24 листопада.

Відповідно до закону про місцеве самоврядування, сесія новообраної міськради справді має відбуватися протягом двох тижнів після офіційного оголошення результатів виборів. Але нині ця дата — 17 листопада — вже прострочена.

«Тепер усе, що відбувається, є частиною політичного протистояння, а не юридичного, тому що сесія в будь-якому разі відбудеться з порушеннями термінів», — пояснює Тарас Радь.

Вибори міськради й мера Львова

64 депутатів міської ради Львова обирали в день місцевих виборів 25 жовтня. Найбільше мандатів отримали партії «Європейська Солідарність» (26) і «Самопоміч» Садового (17). Результати виборів депутатів міськради Львова територіальна виборча комісія оголосила 3 листопада, передає ZAХID.net.

Що ж стосується виборів Львівського міського голови, то вони відбувалися у два тури, останній із яких минув 22 листопада. У ньому змагалися чинний мер Андрій Садовий і представник від «Європейської Солідарності» Олег Синютка. Екзитполи показують перемогу Садового; Синютка вже привітав опонента з перемогою.