Сестра українського політв'язня Олега Сенцова Наталія Каплан уперше за останні чотири роки побачилася з ним 5 липня в колонії «Білий ведмідь» у Лабитнангі на Ямалі.

Сестра українського політв'язня Олега Сенцова Наталія Каплан уперше за останні три роки побачилася з ним 5 липня в колонії «Білий ведмідь» у Лабитнангі на Ямалі. Раніше Сенцов уперто відмовлявся від побачень з рідними, казав, що морально це надто важко. Але за майже два місяці голодування, єдина вимога якого — звільнити всіх політв'язнів, що їх утримує Росія, сам через адвоката Дмитра Дінзе попросив про зустріч із сестрою.

«Я сильно здивувалася, коли Дінзе сказав, що Олег хоче мене побачити, тому що він відмовлявся від побачень з рідними всі ці роки. Але було радісно про це дізнатися, я одразу ж рвонула сюди (в Лабитнангі). Було радісно побачити Олега. Я, звичайно, уявляла собі гіршу картину, ніж побачила насправді. Але все одно страшно. Людина змінилася», — розповіла Наталія Громадському.  

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Під час побачення в колонії вони проговорили дві години — крізь скло.

Наталія Каплан розповіла Олегові, що до голодування долучився Емір Усейн Куку та про акції на його підтримку. «Він дуже вдячний, що так багато дій довкола його імені, що люди не опускають руки й продовжують боротися, — сказала вона. — Але заразом він дуже розчарований, що надто мало уваги іншим політв'язням і вважає, якщо звільнять тільки його, це буде повний провал».

За її словами, Сенцов просить усіх, хто приїздить до нього в Лабитнангі, зокрема Людмилу Денісову (українська омбудсмен — ред.), незалежних лікарів, консулів, владику Климента їздити натомість до інших політв'язнів, за яких він бореться. Водночас розуміє, що без підтримки всіх цих людей достукатися до політиків неможливо.  

Після побачення Наталія зателефнувала матері Олега Людмилі, розповіла їй про зустріч та запевнила, що її син добре тримається:

«Він усе той же Олег… Ходить сам, прийшов сам. Ну так, схуд. Але мова виразна, дає настанови».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Попри те, що його здоров'я надто нестабільне, крапельниці, які він отримує, дуже допомагають, каже Наталія. «Олег планує стояти на своєму, ні про яке припинення голодування не йдеться. Він не зупиниться — це сто відсотків. Ну і помирати теж не збирається. Він бореться навіть зараз».

Поділитись: