Шах і мат сучасній естраді? Після успішного продажу своїх картин робот Софія замислилася про музичну кар’єру

Людиноподібний робот Софія, чий автопортрет продали за майже 700 тисяч доларів на аукціоні, наразі працює над проєктом Sophia Pop — створенням власної музики у співпраці з кількома виконавцями—людьми.
Про це творець Софії, керівник компанії Hanson Robotics Девід Генсон розповів в інтерв’ю Associated Press.
За його словами, після успішного продажу своєї картини Софія продовжить кар’єру художниці, але водночас буде розвиватися і в інших галузях мистецтва: «Ми приємно схвильовані кар’єрою Софії-мисткині».
Подробиць проєкту Sophia Pop — зокрема, коли очікувати першого треку від Софії, — Генсон не розкрив, лише зазначивши, що людиноподібний робот генеруватиме музику й слова до неї у співпраці з неназваними музикантами-людьми.
«Я передбачав, що Софія сама буде творчою мистецькою роботою, здатною творити мистецтво. Вона є кульмінацією низки мистецтв, інженерії, тож ідея того, що вона здатна творити мистецтво, була для неї способом емоційно та візуально налагодити контакт із людьми», — каже керівник Hanson Robotics.
Сама Софія, відповідаючи на питання про свою мистецьку кар’єру, зазначила: «Як мисткиня я маю прописану в алгоритмах обчислювальну творчість, що дозволяє створювати оригінальні твори. Але моє мистецтво твориться у співпраці з людьми у формі колективного інтелекту — наче спільне колективне несвідоме людини й штучного інтелекту».
У березні людиноподібний робот Софія створила автопортрет, який на аукціоні продали як невзаємозамінний токен за 688 тисяч доларів. Продали й інші малюнки, які створила Софія, — загалом роботу вдалося отримати понад мільйон доларів.
Людиноподібного робота Софію активували 19 квітня 2015 року. Відтоді вона стала світовим феноменом і встигла відвідати низку країн, зокрема й Україну. У 2017 році Саудівська Аравія надала підданство Софії, ставши першою країною, яка визнала робота своїм громадянином.
- Поділитися: