У Луганській військово-цивільній адміністрації повідомили, що 8 шахт на Луганщині можуть знеструмити за борги. Це загрожує екологічною катастрофою.

На території області розташовані 4 шахти ПАТ «Лисичанськвгуілля» та 4 шахти ДП «Первомайськвугілля».

До 1 січня енергопостачання на вказані підприємства здійснювала Луганська філія державного підприємства «Регіональні електричні мережі», сума заборгованості перед яким становить понад 1,5 мільярда гривень.

А вже з 1 січня відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» постачання електричної енергії на вугледобувні підприємства здійснює постачальник «останньої надії», державне підприємство Укрінеренерго, яке згідно з правилами роздрібного ринку електричної енергії, отримує від споживачів оплату за розподіл та постачання електричної енергії. Крім того, енергопостачальник самостійно оплачує послуги розподільчій компанії (РЕМ).

«14 січня вуглевидобувні підприємства отримали рахунки на оплату послуг з розподілу електричної енергії, які необхідно оплатити протягом 5 банківських днів з моменту отримання. В іншому випадку постачальник електричної енергії подає заявку компанії, яка здійснює розподіл на припинення електропостачання», — зазначили у прес-службі Луганської ВЦА.

Також у ВЦА зазначили, що припинення енергопостачання вугледобувних підприємств загрожує не тільки зупинкою виробничої діяльності, накопиченню заборгованості із заробітної плати, сплати податків і зборів, наповненню місцевих бюджетів тощо, а й виникненням техногенної катастрофи, а саме затоплення гірничих виробок, прилеглих територій та населених пунктів, заповнення гірничих виробок метаном, виходом шахтного газу на поверхню, виникнення займань газу, що може супроводжуватися пожежами та вибухами.

У зв’язку з цим комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій підготує звернення до Кабінету міністрів України для недопущення знеструмлення шахт.

Детальніше про екологічну ситуацію на Донбасі дивіться у спеціальному проекті та документальному фільмі Громадського: ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ ДОНБАС

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile