УКРАЇНА

Шахтарям виплатять заборгованість протягом двох днів — Мінфін

УКРАЇНА/Шахтарям виплатять заборгованість протягом двох днів — Мінфін
Зберегти
Вигляд

Заборгованість по заробітній платі шахтарям виплатять до 13 серпня, запевнив у коментарі Громадському заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

Відповідаючи на запитання, коли будуть виплачені гроші, він зазначив: «Сьогодні, максимум — завтра».  Як пояснили у міністерстві, на зарплати шахтарям додатково виділено 200 мільйонів гривень шляхом перерозподілу коштів за бюджетними програмами Міненерговугілля.

«Сьогодні ми отримали листа від бюджетного комітету, який сказав, що так, дійсно, ми погодили це рішення і ви можете ці кошти направити на виплату заробітних плат шахтарям. Тобто сьогодні це питання вже розблоковано», - розповів Марченко. 

Шахтарі «Селідоввгулля» голодують у стінах Міністерства енергетики та вугільної промисловості вже сім днів із вимогою виплатити борг: наразі їм винні гроші за червень та липень.

«Перше голодування відбулося місяць тому, голодування відбувалося сім днів в об’єднанні «Селідоввгулля». Це не дало результату, тому було ухвалене рішення перенести акцію протесту до Києва», — розповідає учасник голодування Олексій Сорока, голова профспілки шахти «Курахівська».

Вчора, 9 серпня, один із голодуючих, Віктор Трифонов, вдався до спроби самоспалення. За його словами, влада має ухвалити «вольове рішення» щодо вугільної галузі — не тільки виплатити зарплатню, а й забезпечити роботою робітників шахт, які планують закрити.

Як повідомлялося, шахтарі державних підприємств «Красноармійськвугілля» і «Селидіввугілля», які знаходяться у Донецькій області, оголосили голодування в будівлі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 4 серпня.

Пов`язані новини