Громадське зібрало інформацію про те, хто такий «Ташкент»

В центрі окупованого Донецька вранці 23 вересня пролунали два вибухи. Сепаратистські видання повідомили, що підірвали машину «міністра доходів і зборів ДНР» Олександра Тимофеєва на прізвисько «Ташкент». Джерела цих ЗМІ з оточення так званих керівників «ДНР» ще не визначилися, постраждав сам «міністр» чи ні.

Російське видання РБК та українські «Новости Донбаса», посилаючись на власні джерела, пишуть, що Тимофеєв у важкому стані в лікарні. «Офіційний» сайт самоназваної «республіки» пише, що інформації про травми чи загрозу життю «Ташкента» не мають. А його колишні «колеги» натякають на інсценування.  

Громадське зібрало інформацію про те, хто такий «Ташкент»

Від «Оплоту» до «великого економіста»

Олександр Тимофеєв навчався та здобував освіту в Донецьку. Отримав диплом менеджера економіки в Донецькому інституті підприємництва і створив, як зазначено у Вікіпедії, першу в Донецьку кабельну мережу DonSatTV.

З початку військового конфлікту на Донбасі Тимофеєв очолював штаб бойового підрозділу «Оплот» — просто з моменту його заснування, воював на боці бойовиків у Донецькому аеропорті.

І вже у листопаді 2014-го його «обрали» спочатку «депутатом народної ради ДНР», а пізніше призначили «мінстром доходів і зборів». Стрімкий кар’єрний ріст — і вже 2016-го Тимофеєв координує роботу шести профільних «міністерств», дотичних до економіки «молодої республіки».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що відомо про вбитого в окупованому Донецьку бойовика Гіві

На фото «Ташкент» (ліворуч) під час обміну полоненими у 2014 році. Фото: Богдан Кутєпов / Громадське Стопкадр з документального фільму «Контакт»

Найбагатший «міністр ДНР» чи «головний рейдер»

Окрім посади, Тимофеєв має ще й прибутковий бізнес в «ДНР». За інформацією ЗМІ, окрім кабельних мереж, це шахта Януковича-молодшого ім. Кисельова. Повідомляється, що «Ташкент» спочатку її націоналізував, — а насправді привласнив — ще у 2015 році. Гірняки скаржилися, що після цього їм перестали виплачувати заробітну платню. Привласнив «Ташкент» також шахту ім. Засядька та кілька складів тютюнової, алкогольної та ювелірної продукції.

Діяльність «міністра» пов’язують і з нелегальним постачанням паливно-мастильних матеріалів з Росії.

Також Тимофеєв є родичем керівника самопроголошеної «республіки» — родинні зв’язки першої його дружини. Саме за протекцією Захарченка у 2014 році Тимофеєв і очолив штаб Оплоту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Украв, випив — в «ДНР»: ким був бойовик «Моторола»

Як «Ташкента» «виховували»

Влітку цього року першого заступника «Ташкента» арештували в «ДНР», після того як “керівництво республіки” оголосило “боротьбу з корупцією”. Тоді Тимофеєв заявив, що скоро «випливуть ще постаті», і що через цю «боротьбу» саджати будуть «не дивлячись на статус, ранги та посади».

Але і самого Тимофеєва, знову ж таки за інформацією ЗМІ, і з посиланням на слова «екс-голови» «Народного совета ДНР» Андрія Пургіна, теж затримували, щоправда ще в листопаді 2015-го. Нібито через те, що Захарченкові «урвався терпець» і він не міг закривати очі на рейдерство та мародерство, тож посадив його «на підвал» з метою профілактики.

Влітку цього року першого заступника «Ташкента» арештували в «ДНР», після того як “керівництво республіки” оголосило “боротьбу з корупцією”. На фото «Ташкент» (ліворуч) під час обміну полоненими у вересні 2014 року. Фото: Богдан Кутєпов / Громадське Стопкадр з документального фільму «Контакт»

Як Тимофеєв «загадково» помирав

«Міністр доходів ДНР Олександ Тимофеєв помер в Донецьку за загадкових обставин», — така новина з’явилася на сепаратистських новинних сайтах навесні 2016-го, її потім поширили й українські видання. Тоді повідомляли, що тіло «Ташкента» привезли у лікарню Калініна в Донецьку, але бойовики намагалися цю інформацію приховати.

Тоді не могли визначитися, чи він «помер» від цукрового діабету, чи з іншої причини. Але вже за два дні після повідомлення про загибель, Тимофеєва побачили у Донецьку живого та здорового. А на власній сторінці у Фейсбуці тоді «Ташкент» написав: «Всім дякую, похорон завершено)))»  

Як «Ташкент» полонених міняв

У 2014 році Олександр Тимофеєв займався неофіційними обмінами полонених (тоді ще не був створений антитерористичний центр при СБУ, який наразі займається питаннями обмінів — ред.) військових і навіть запрошував українських політиків до тоді вже окупованого Донецька. У вересні 2014-го він проводив «екскурсію» журналістам Громадського Мустафі Найєму (нині нардепу — ред.) і Богданові Кутєпову, а також співачці Руслані. Показував розбиті обстрілами у Донецьку будинки та як бойовики передають українських полонених військовим.

«Ташкент» (праворуч) та Володимир Рубан (ліворуч), який на той час займався переговорами щодо звільнення полонених, під час обміну полоненими у вересні 2014 року. Фото: Богдан Кутєпов / Громадське Стопкадр з документального фільму «Контакт»

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ документальний фільм Громадського «Контакт» про обмін полоненими на сході України у 2014 році за участі Олександра Тимофеєва «Ташкента»

 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: