Ще у трьох обласних центрах школярів переводять на дистанційне навчання

Через сплеск захворюваності на коронавірус учнів Чернівецької області та Ужгорода переводять на дистанційне навчання. У Сумах же онлайн—навчання запроваджують для 5—11 класів.

Про це повідомили Чернівецька обласна державна адміністрація, Ужгородська міська рада, а також начальниця управління освіти і науки Сумської міськради Антоніна Данильченко у коментарі «Суспільному».

Дистанційне навчання у Чернівецькій області та в Ужгороді триватиме два тижні. А от скільки триватиме онлайн-навчання у Сумах, Данильченко не уточнила. Втім, вона зазначила, що вчитися очно зможуть лише учні тих молодших класів, де працівники шкіл повністю вакциновані проти коронавірусу.

Нагадаємо, на дистанційне навчання також вирішили перевести учнів 5-11 класів у Львові та Тернополі. Львівські чиновники навіть планували звернутися до організаторів масштабних подій, щоб ті за можливості перенесли свої заходи.

Ситуація із захворюваністю в регіонах

З 30 грудня 2021 року всі регіони — «жовті». Водночас у деяких регіонах показники областей відповідають «помаранчевій» зоні. Цей рівень не передбачає посилення обмежень, але сигналізує про можливий перехід у «червону» зону.

Якщо 18 січня у «помаранчевій» зоні було 4 області, то 20 січня — сім, а 21 січня — вже вісім регіонів: Житомирська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Чернівецька та Чернігівська області.

Найбільш ускладненою є ситуація в Івано-Франківській області. Там зокрема зростає навантаження на медичну систему: рівень госпіталізацій та динаміка рівня госпіталізацій. Тому МОЗ вже направило подання до Держкомісії щодо запровадження на Івано-Франківщині «червоного» рівня епіднебезпеки.

Нова хвиля?

Показники захворюваності на COVID-19 свідчать, що в Україні розпочався новий спалах коронавірусу. Його епіцентр — на заході країни. За прогнозами, нова хвиля коронавірусу буде відрізнятися від попередніх.

«Насамперед за кількістю виявлених випадків. Це особливості перебігу хвилі зі штамом "Омікрон", який вже був зареєстрований у 149 країнах в усіх шести регіонах ВООЗ», — застерігають у МОЗ.

У МОЗ раніше очікували сплеску захворювання на тлі поширення «Омікрону» наприкінці січня 2022-го. Водночас експерти Національної академії наук 12 січня заявили, що нова хвиля вже почалась.