Фото:

Анастасія Власова/Громадське

Фольклорний гурт «Дивина» щороку на Різдво приходить колядувати до друзів, а у щедрий вечір вони «носять зірку» та «водять козу». Така традиція у них іще з Донецька. Гурт жінки заснували 20 років тому в Донецькому національному університеті, але у 2014 році через бойові дії на Донбасі вимушено розпочали нове життя у столиці.

Учасниць гурту п'ятеро, а в їхньому репертуарі близько 300 унікальних українських пісень, значна частина — фольклор сіл та містечок на Донеччині.

Цього року «козу водили» київським Подолом — завітали у кав'ярні та заспівали для відвідувачів і працівників.

Не оминули своєю увагою колядники і пасажирів трамваю, а декому заспівали прямо на вулиці.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Фольклор Донеччини та сімейний вертеп про томос — коляда в Києві

Учасниці гурту розповідають, що на сході України багато років штучно винищувались традиції, проводилася уніфікація за радянських часів, тому унікальні пісні та поезія збереглися переважно по селах. Вони й досі їздять з експедиціями на Донбас та записують пісні.

До вибору колядок та щедрівок тут ставляться дуже відповідально — намагаються передати свої знання молодшим, аби ті не обмежувалися «Коляд коляд колядницею» чи «Щедриком ведриком», і щоб колядування не перетворювалося на збирання грошей по квартира, як це часто буває у великих містах.

Поділитись: