Шкарлет через суд хоче довести, що у його наукових публікаціях немає плагіату

Тимчасовий виконувач обов’язків міністра освіти і науки Сергій Шкарлет просить суд визнати протиправними дії Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). Йдеться про знайдений плагіат у його наукових публікаціях.

Про це повідомляє пресслужба Окружного адміністративного суду Києва.

Позивач просить суд визнати протиправними дії НАЗЯВО в особі Комітету з питань етики, який знайшов тестові запозичення без послання на джерело у чотирьох його наукових роботах.

Також Шкарлет просить суд визнати протиправним і скасувати рішення Комітету від 11 вересня, які стосуються порушення академічної доброчесності у наукових публікаціях.

Зараз суд вирішує, чи відкрити провадження за цим адміністративним позовом.

Що передувало?

11 вересня 2020-го Комітет етики Національного агентства з питань забезпечення якості вищої освіти виявив плагіат у роботах Сергія Шкарлета. Комітет розглядав це питання, бо отримав звернення від народної депутатки з «Голосу» Інни Совсун і декількох громадських організацій. Також ці факти просив перевірити секретаріат уряду.

«Вимушені констатувати плагіат у трьох роботах. Представимо це у нашому висновку. І є відповідна таблиця, яка вказує на некоректні посилання з ознаками академічного плагіату», — сказав голова комітету Сергій Квіт.

Крім самого комітету уривки з робіт на перевірку надсилали трьом незалежним закордонним експертам. Для них ці частини робіт перевели англійською мовою. Це адвокат, професор етики й права з США, польський експерт з питань піратства і плагіату та чеський експерт. Усі вони знайшли в роботах очільника МОН плагіат.

«У всіх випадках є очевидним, що оригінальний матеріал був використаний повторно, або слово в слово, або з незначними змінами, що не змінило значення, таким чином, наявне повторне використання ідей, представлених у джерелі», — цитує чеського експерта Томаша Фольтинека «УП.життя».

В.о. міністра освіти зі шлейфом плагіату і не тільки

Далеко не одна організація та науковці заявляли про те, що у роботах Шкарлета багато плагіату. Так, у серпні повідомлялось, що в статті для докторської очільника Міносвіти — суцільний плагіат. Це був восьмий такий аналіз.

Попри те, що перед призначенням на посаду Шкарлет зустрічався з президентом Зеленським і той погодив його кандидатуру, голосів в Раді не знайшлось, тому Шкарлета призначили в.о. міністра освіти і науки (для цього треба лише рішення уряду).

Серед «зашкварів», як кажуть опоненти очільника МОН, не тільки плагіат, а й імовірна дружба з міністром освіти часів Януковича Дмитром Табачником (сам Шкарлет це заперечує). Також раніше Шкарлет заявляв про підтримку «Партії регіонів» і Януковича, але зараз від цього відхрещується. Детальніше про це читайте тут.