Шмигаль назвав удари по НПЗ в росії «прямою комунікацією» з російськими громадянами

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль
Прем'єр-міністр України Денис ШмигальTelegram

Прем'єр—міністр України Денис Шмигаль пояснив, що удари по нафтопереробних заводах спрямовані, зокрема, на російських громадян, які мають зрозуміти, що треба платити за агресію.

Про це він сказав в інтерв'ю для естонського видання ERR.

Шмигаль також каже, що удари по НПЗ підтримують санкції, введені проти російської промисловості. За його словами, внаслідок атак заводи припиняють експортувати бензин та дизель, що впливає на дефіцит продукції. Через це на російських бензозаправках бракує палива.

«Жителям росії слід зрозуміти, що вони мають платити за агресію. Це пряма комунікація з російським населенням», — заявив український прем'єр.

Крім того, він пояснив слова державного секретаря США, який сказав, що Сполучені Штати не підтримують Україну в ударах поза своєю територією. За словами Шмигаля, держсекретар США мав на увазі, що його країна не підтримує Україну, але не може «заборонити нам продовжувати боротьбу за свободу та незалежність».

Більше про атаки на НПЗ

За останні два місяці Україна посилила дронові атаки на великі російські нафтопереробні заводи, а також термінали, склади та сховища. Колишня аналітикиня ЦРУ Хеліма Крофт нещодавно зазначила, що Україна показала, що може уразити більшу частину інфраструктури нафти в західній частині росії, поставивши під загрозу близько 60% експорту рф.

Після цього видання Financial Times із посиланням на три неназвані джерела повідомило, що США закликали Україну припинити атаки на російську інфраструктуру, оскільки ці удари можуть підвищити світові ціни на нафту та спровокувати заходи у відповідь. Такі попередження з Вашингтона нібито передали високопосадовцям СБУ та ГУР МО.

Віцепрем'єр-міністерка Ольга Стефанішина у відповідь на такі повідомлення заявила, що нафтопереробні заводи на території росії є законними цілями з військового погляду: «Ми діємо відповідно до найкращих стандартів НАТО». А радник голови Офісу президента Михайло Подоляк назвав «фіктивною» інформацію Financial Times.

Голова Служби безпеки України Василь Малюк заявляв, що внаслідок операцій з ураження російських НПЗ видобуток і перероблення нафти в рф вдалося скоротити на 12%.