15 лютого Солом'янський суд міста Києва відпустив Геннадія Труханова на поруки народного депутата від БПП Дмитра Голубова. НАБУ підозрює Труханова та інших чиновників міськради у спробі заволодіння коштами місцевого бюджету. Труханов двічі перемагав на виборах і користується неабиякою підтримкою електорату. Громадське розпитало відомих одеситів про те, як можна вирішити проблеми з владою в місті.

15 лютого Солом'янський суд міста Києва обирав запобіжний захід одеському міському голові Геннадію Труханову. Його відпустили на поруки народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Дмитра Голубова.

НАБУ підозрює Труханова та інших чиновників міськради у спробі заволодіння коштами місцевого бюджету — йдеться про купівлю у 2016 році в компанії «Девелопмент Еліт» 14 тисяч квадратних метрів нежитлових приміщень в Одесі за 185 мільйонів гривень.

Разом із Трухановим 14 лютого затримали його заступника Павла Вугельмана. Підозри НАБУ також направлені директорові департаменту комунальної власності Олексію Спектору, голові комісії міськради з питань комунальної власності Василю Шкрябаю та ще одному чиновнику мерії.

Заступниця директора департаменту інформації та зв’язків з громадськістю Одеської міськради Наталя Мальцева в четвер уранці повідомила «Громадському», що міськрада працює в штатному режимі, обов’язки міського голови виконує перший заступник Анатолій Орловський, який наразі проводить робочу нараду. «Подальші дії ми коментувати не можемо», — додала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Хто вижив у кримінальних 90-х — здобули досвід і правлять Одесою» — автор розслідування щодо Труханова

Геннадій Труханов двічі вигравав місцеві вибори. На останніх — у жовтні 2015 року за нього проголосувало майже 139 тисяч виборців — це понад 51% від усієї кількості одеситів, що взяли участь у голосуванні. Однак, явка на виборах була рекордно низькою — на дільниці прийшло менше 39% зареєстрованих виборців.

Громадське розпитало відомих одеситів про те, як можна вирішити проблеми з владою в місті.

  Едуард Гурвіц, міський голова Одеси (2005-2010), головний опонент Геннадія Труханова на дострокових виборах 2014 року

Геннадій Труханов має бути негайно відсторонений від виконання обов’язків міського голови хоча б на час розслідування. Адже, зберігаючи пост, він матиме можливість продовжувати чинити тиск на депутатів міськради, матиме доступ до документів, що може негативно позначитися на розслідуванні.

Щоправда проблема в тому, що нинішній в.о. міського голови Анатолій Орловський повністю підконтрольний Труханову, як ми бачимо з підписаних рішень про відпустки та відрядження мера.

Я вважаю, що слід також терміново організувати позачергові вибори до міськради. Відповідна постанова зареєстрована у Верховні Раді ще торік — саме час її врешті ухвалити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Капітан під «триколором»: про російський паспорт і офшори Геннадія Труханова

  Сергій Петренко, IT-підприємець, власник коворкінгу «Термінал 42» 

Нині важко щось прогнозувати, враховуючи, що боротьба з корупцією в Україні що далі, то більше нагадує спортивну риболовлю — підозрюваних спочатку ловлять, а потім відпускають.

Одеські очільники завжди ходять по дуже тонкій кризі — в нас тут клімат такий. Тому я не здивуюся, якщо навіть за сьогодні ситуація кілька разів зміниться. За рішення щодо купівлі заводу «Краян» голосували депутати міськради, тож навряд чи справедливо дорікати ним самому лише Геннадію Труханову, потрібно перевіряти всіх.

Щодо переобрання міськради, — навряд чи в місті сьогодні знайдеться команда, готова швидко взяти владу у свої руки. Після останніх виборів з публічного поля майже зникли як сильні політики, так і сильні господарники.

  Руслан Форостяк, радник голови управління Нацполіції в Одеській області

Мені хотілося б розділити ту ейфорію, яка охопила цими днями противників Геннадія Труханова, але я з дитинства не люблю публічного цькування. Хоча беззаперечно, він та його команда самі винні в тому, що сталося. Маючи надзвичайну електоральну підтримку та беспрецедентний ресурс завдяки децентралізації, вони використувовували його у своїх кланово-олігархічних цілях, нехтували принципами місцевого самоврядування, думкою експертного середовища.

Не можна, звісно, сказати, що ця команда нічого не робила для міста — були і ремонти, і проекти важливі. Але питання їхньої ефективності і справедливого розподілу коштів постає дуже гостро.

Важко сказати, чи знайдеться сила в місті, яка б користувалася такою ж підтримкою виборців і готова була перехопити владу. Тут питання швидше до громади міста — чи вона готова нести відповідальність за вибір і контролювати обранців.

  Борис Херсонський, письменник, психолог

Некоректно, на мою думку, робити якісь висновки щодо винуватості тих чи інших посадових осіб, доки вирішальне слово не сказав суд. Наскільки я розумію, є певна процедура і Геннадій Труханов не може і не повинен виконувати обов'язки на час розслідування. Є заступник, який ці обов'язки перебрав на себе.

Хоча, коли найвище керівництво міста отримує такі от «валентинки», то це, звісно, досить чуттєвий удар не тільки по них, як по владі, але й по репутації міста і нас як городянах, які таку владу обрали.

Поділитись: