Що робити людям у разі аварій на хімічних об'єктах? Розповідає Держспецзв'язку
Окупанти у ніч проти 27 лютого почали спричиняти техногенні аварії в Україні. Тож Держспецзв'язку розповідає, що робити у випадках хімічних аварій українцям.
Про це йдеться у Telegram-каналі відомства.
Найкращим рішенням Держспецзв'язку називає негайний виїзд із місця, близького до аварії. Проте, якщо це зробити неможливо, потрібно дотримуватися таких порад:
- зачиніть вікна та без нагальної потреби не відчиняйте їх. Якщо відчиняєте — завішуйте їх вологою або марлевою тканиною, періодично міняйте її;
- уникайте тривалого перебування на повітрі;
- користуйтеся системою кондиціонування та очищення повітря. Також варто поставити у приміщенні посудини з водою для підвищення вологості повітря;
- регулярно робіть вологе прибирання;
- якщо відчуваєте запах диму, надягайте вологі маски. Віконні та дверні отвори ізолюйте вологою тканиною;
- споживання рідини потрібно збільшити до 2-3 літрів на день (норма для дорослих). А ще рекомендують пити підсолену та мінеральну лужну воду, молочнокислі напої (мінеральні напої, киснево-білкові коктейлі. Газовану воду пити не потрібно;
- душ потрібно приймати декілька разів на день. Промивайте ніс та горло.
Нагадаємо, у ніч проти 27 лютого під Васильковом Київської області загорілася місцева нафтобаза — ймовірно, через обстріли. Держспецзв'язку закликає людей зачиняти вікна, тому що дим та шкідливі речовини від пожежі у Василькові можуть піти у будь-який бік — вітер постійно змінює напрямок. Крім того, у Харкові стався вибух. Держспецзв'язку каже, що це окупанти підірвали газопровід.
Яка ситуація?
У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.
Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
За даними міністра охорони здоров'я, станом на ранок 26 лютого унаслідок російського вторгнення 198 цивільних, зокрема 3 дитини, загинули. Ще понад тисяча людей, зокрема 33 дитини, отримали поранення.
У деяких містах ввели комендантську годину. Росія та Україна також проводять консультації щодо часу й місця переговорів.
- Поділитися: