Що робити, якщо людині вручили повістку, хоч вона має бронь? У ЗСУ пояснили

Можуть траплятися випадки, коли повістку вручають військовозобов’язаному, який має бронь або відстрочку. Начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач пояснив, що робити.

Про це він сказав у коментарі Military Media Center.

«Військовозобов’язаний, який має бронь від призову за мобілізацією, усі документи, які це посвідчують, має носити з собою. І якщо він їх покаже, вручення повістки не буде», — зазначив Горбач.

Якщо вже так сталося, що повістку вручили, то зі всіма зазначеними документами потрібно прибути до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де цю повістку анулюють.

Бронювання від мобілізації

Нагадаємо, що 4 грудня 2022 року набув чинності закон, який стосується бронювання військовозобов’язаних, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Водночас уряд затвердив новий порядок бронювання та критерії віднесення підприємств до критичних.

Згідно з законом, бронюванню підлягають військовозобов'язані, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, якщо необхідно для функціонування цих органів в особливий період;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), коли це необхідно для виконання мобілізаційних завдань (замовлень);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які виробляють і надають товари оборонного призначення для ЗСУ та інших військових формувань в особливий період;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки в особливий період.