Світ

Що відомо про вбивства у білоруській школі

Еврорадио
Світ/Що відомо про вбивства у білоруській школі
Зберегти
Вигляд
lead
Вранці 11 лютого у школі білоруського міста Столбці 16-річний учень напав з ножем на вчительку і трьох школярів. Жінка і 11-класник загинули, двоє однокласників нападника нині в лікарні. Громадське публікує матеріал «Еврорадио», журналісти якого зібрали всю інформацію, відому про події у Столбцях.

За даними Слідчого комітету Білорусі, вбивця прийшов у клас о 7:40. Він залишив рюкзак, вийшов хвилин на 10, повернувся та вдарив ножем вчительку історії і суспільнознавства. Його спробували заспокоїти двоє однокласників, але вони теж отримали удари ножем. Далі хлопець вийшов у коридор, забіг в один із класів і смертельно поранив ножем 11-класника.

Нападник спробував сховатися, та за 2 години його затримали в під’їзді будинку неподалік.

Двоє постраждалих школярів перебувають у місцевій районній лікарні. Їх прооперували, стан називають стабільно важким.

Мотиви школяра, який влаштував різанину, наразі не з’ясовані. Опитані журналістами знайомі підлітка припускають, що причиною могли стати погані оцінки в школі. До 9-го класу Вадим (ім’я нападника) вчився дуже добре, однак потім його успішність почала падати, у хлопця з’явилися шкідливі звички.

В офіційних повідомлення правоохоронців йдеться, що головною метою нападника була саме вчителька, а всі інші стали випадковими жертвами. Про загиблу 50-річну викладачку історії Марину Пархимович учні та колеги відгукуються дуже добре, мовляв «готувала дітей до олімпіад».

Батьки хлопця працюють у місцевому житлово-комунальному господарстві. Соціально небезпечним становище сім’ї назвати не можна.

Це вже не перший випадок в Білорусі, коли підліток вчиняє спробу масового вбивства.

Згідно з офіційною версією, 23 травня 2016 року дев'ятикласник Донат Скакун увійшов в клас російської мови і літератури та напав з ножем на вчительку Валентину Губаревич. Мотивом нападу вважають низькі оцінки, які Донат отримав напередодні.

Доната Скакуна засудили до восьми років ув'язнення. Батьки хлопця оскаржували вирок у Верховному суді, але безрезультатно. Зброю, якою хлопець нібито завдавав удари вчительці, не знайшли. Результати слідства багато хто вважає непереконливими, а вирок — несправедливим.

У жовтні 2016 року в Мінську 17-річний Владислав Казакевич напав з бензопилою на людей у торговому центрі «Європа». Тоді загинула 43-річна жінка, ще дві жінки отримали поранення. Хлопця засудили до 15 років в'язниці. Пізніше він напав на охоронців колонії, за що до першого терміну йому додали ще 7 років позбавлення волі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зброя замість підручників»: найгучніші випадки стрілянини в навчальних закладах світу

Пов`язані новини