марсохід NASA «Наполегливість»
Фото:

NASA

Група японських вчених розробила новий спосіб безпечного транспортування зразків ґрунту з Марса на Землю для їхнього дослідження. Він допоможе запобігти біологічній загрозі для людства.

Метод розробили вчені з Токійського університету, пише NHK World Japan.

Чому це важливо?

США та Китай планують зібрати зразки марсіанського ґрунту для вивчення слідів життя. Японське агентство з освоєння аерокосмічного простору (JAXA) також планує у 2029 році доставити зразки з супутника Марса Фобоса.

Такі зразки можуть містити невідомі форми життя, які здатні загрожувати людству.

Що придумали?

Новий метод унеможливлює біологічну загрозу. Японські вчені стверджують, що вони використали розчин хлориду кальцію для вловлювання бактерій і вірусів в кристали карбонату кальцію.

Вчені виявили, що організми були неактивні протягом одної хвилини, але виділення і аналіз їхнього ДНК все ще був можливим. Водночас стерилізація за допомогою тепла чи хімікатів часто ускладнює цей процес.

Керівник дослідження, доцент Токійського університету Судзукі Йохей, сподівається, що цей практичний метод стане стандартною технікою дослідження Марса. 

Вивчення Марса

Наприкінці липня Національне аерокосмічне агентство США (NASA) успішно розпочало місію з дослідження Марса. Воно успішно запустило марсохід «Наполегливість» («Perseverance»).

«Марс-2020» — це частина «Програми з дослідження Марса», яку NASA оголосила ще в 2012 році. Марсохід «Наполегливість» має зібрати дані про поверхню й атмосферу Червоної планети, аби встановити, чи може там існувати життя — зокрема існування людської колонії.

20 липня Об’єднані Арабські Емірати увійшли в історію як перша арабська країна, що успішно запустила в космос міжпланетну місію до Марса.

Також у липні — серпні Китай запустив три зонди для дослідження Марсу. Мета місії — вивчати підземні умови планети та спробувати знайти там ознаки життя.

А у лютому Японія погодила першу космічну місію до супутників Марса. Космічне агентство JAXA планує доправити зонд для вивчення Деймоса і Фобоса — природних супутників Марса. Він має привезти на Землю перші зразки ґрунту цих супутників. За попередніми даними, це відбудеться до кінця 2020-х.

Поділитись: