За підрахунками Міжнародного руху із заборони ядерної зброї (ICAN), у 2019 році ядерні держави витратили на утримання свого арсеналу 72,9 мільярда доларів, або близько 136,7 тисяч доларів на хвилину (3,66 мільйона гривень). Стільки українець може заробити за 26 із гаком років за поточної середньої зарплати (11 446 грн.).

Витрати на ядерну зброю в 2019 році зросли на 10% порівняно з 2018 роком, йдеться в пресрелізі ICAN. Для обрахунку цих витрат організації рахували гроші, витрачені на утримання й розробку ядерної зброї та систем запуску ядерних зарядів.

Майже половина всіх витрат на ядерну зброю (35,4 мільярда доларів) припадає на США. До них в ICAN зараховували утримання й розробку ядерної зброї та систем запуску ядерних зарядів. Водночас інші держави «ядерного клубу» і — Росія, Китай, Індія, Сполучене Королівство й Франція — також збільшити витрати на ядерну зброю, хоча й у менших масштабах, ніж США.

Зазначимо, що при цьому, за оцінками ICAN, найбільший ядерний арсенал наразі в РФ — 6370 одиниць, тоді як у США — 5800.

«Мільярди, які марнуються на ядерну зброю, могли б натомість витрачатися на фінансування постачань і досліджень, необхідних для глобальної боротьби з COVID-19», — зазначають в ICAN.

Міжнародна кампанія із заборони ядерної зброї (ICAN) — міжнародна ініціатива, що виступає за ядерне роззброєння та має на меті досягнення заборони ядерної зброї. ICAN охоплює 468 організацій у 101 державі світу.

Серед іншого, ICAN промотує ухвалення Договору про заборону ядерної зброї, який уже підписала 81 країна-член ООН. У 2017 році отримала Нобелівську премію миру.

Поділитись: