У 2020 році Шотландія планує на 100% забезпечити своїх жителів та промисловість відновлюваною енергією і повністю відмовитися від викопних джерел енергії.

Про це повідомив менеджер Всесвітнього фонду дикої природи з клімату і енергетичної політики Шотландії Робін Паркер, пише ZME science.

За його словами, Шотландія, яка цього року приймає кліматичний саміт ООН, вважається світовим лідером в галузі «чистої» енергетики.

За даними Scottish Development International, у 2015 році відновлювальна енергія забезпечувала 59% потреб Шотландії. З того часу країна тільки розширювала її виробництво. У 2017 році 68,1% енергії поступало з «чистих» джерел, а у 2018 році ця цифра збільшилася до 74,6%.

В період з січня по липень 2019 року Шотландія виробила 9 831 320 мегават-годин енергії завдяки вітрякам. Нею можна забезпечити 182% всіх шотландських будинків, або ж 100% будинків Шотландії й півночі Англії.

Окрім вітрових електростанцій, в Шотландії використовують і інші джерела відновлювальної енергії: сонячні, геотермальні, гідроелектричні та гідрокінетичні (енергія хвиль).

Після досягнення цілі з повного переходу на відновлювальну енергетику в країні планують і надалі розвивати галузь. Також влада планує відмовитися від викопних джерел енергії в галузях теплогенерування та транспорту. Відмовитись від бензинових і дизельних двигунів обіцяють до 2032 року.

Зазначимо, що наразі повністю перейти на відновлювальну енергію вдалося Парагваю, Ісландії та Конго.

Поділитись: