Шотландські політики виступили з підтримкою референдуму про незалежність Каталонії і планують відвідати іспанську автономію, щоби допомогти місцевій владі.

Шотландські політики виступили з підтримкою референдуму про незалежність Каталонії і планують відвідати іспанську автономію, щоби допомогти місцевій владі.

Про це повідомляє Euractiv.

Перша міністр Шотландії Нікола Стерджен висловила стурбованість ситуацією і закликала до діалогу під час дебатів у парламенті.

«Право на самовизначення є важливим міжнародним принципом, і я дуже сподіваюся, що цього права дотримуватимуться», —  заявила Стерджен.

Лідер молодіжного крила Шотландської національної партії Рорі Стіл повідомив, що вирушає до Каталонії разом із групою з 20 осіб.

«Каталонія не єдина нація, що бореться за незалежність. Розвертайтеся від імперіалізму та дозвольте Курдистану процвітати як вільна соціалістична нація», — також написав він у Twitter на підтримку референдуму про незалежність, що проходить в іракському Курдистані.

Центральна влада Іспанії в Мадриді намагається запобігти проведенню референдуму про незалежність Каталонії, який заплановано на 1 жовтня. 

9 листопада 2015 року парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність регіону від Іспанії. Уряд Іспанії одразу оскаржив це рішення, тому дія резолюції була призупинена.

6 вересня 2017 року парламент Каталонії укотре підтримав проведення референдуму про незалежність. 7 вересня суд в Іспанії призупинив проведення референдуму.

11 вересня у Барселоні близько мільйона людей вийшли на підтримку незалежності Каталонії.

12 вересня прокуратура Іспанії наказала вилучати скриньки та бюлетені для референдуму у Каталонії

21 вересня Мінекономіки Іспанії запропонувало Каталонії автономне фінансування замість незалежності.

У Каталонії проживає 16% населення Іспанії, регіон генерує майже 19% ВВП країни.

Серед каталонців поширене переконання, що влада в Мадриді забирає в Каталонії набагато більше, ніж дає.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile