У зоні бойових дій на Донбасі 22 вересня, як і днем раніше, бойовики жодного разу не порушили режим припинення вогню.

Про це повідомляє пресцентр операції Об’єднаних сил.

Так, минулої доби порушень режиму припинення вогню не було вздовж усієї лінії зіткнення. Те ж саме стосується і ранку 23 вересня: постріли від бойовиків не лунали.

Водночас у штабі наголошують: зважаючи на підступність бойовиків українські військові «перебували напоготові до адекватного реагування на ймовірні виклики».

Від початку перемир'я (27 липня) і до 22 вересня включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 1 071 порушення «тиші» Загалом було 210 вибухів, 9 невизначених боєприпасів, 13 освітлювальних ракет та 837 черг та пострілів.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Спочатку головним досягненням перемир'я вважали те, що від обстрілів не загинув і не дістав поранення жодний український військовий. На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Поділитись: