Програма Project Debater компанії ІВМ, яка ґрунтується на технології штучного інтелекту, взяла участь у дебатах у Кембридзькому союзному товаристві — почергово захищаючи позицію користі та шкоди штучного інтелекту.

Про це повідомляє видання Fortune.

Project Debater почергово використовували дві команди дебатерів у дискусії про те, чого більше приносить штучний інтелект — користі чи шкоди. Для формулювання аргументів програма ІВМ використовувала технологію «промови натовпу» (speech by crowd»), що групує і узагальнює великі масиви розрізнених тез, які виголошують окремі люди.

Перед дискусією Project Debater отримав для аналізу понад 1100 аргументів за чи проти штучного інтелекту, які той систематизував за п’ятьма тематичними категоріями. Під час безпосередніх дебатів у Кембриджі програма видавала командам текст вступних заяв із головними тезами на підтримку їхньої позиції.

Зрештою шляхом голосування присутніх під час дебатів 300 людей більшість у 52,1% віддала перевагу команді, яка доводила, що штучний інтелект принесе більше шкоди, ніж користі.

Інженер ІВМ Ноам Слонім сказав, що компанія планує найближчим часом допрацювати технологію Project Debater та перевести її на комерційну основу. Приміром, у компаніях її можна використовувати для аналізу відгуків клієнтів, а в урядах країн — для кращого розуміння потреб громадян.

Це не перші публічні дебати для Project Debater. У лютому вже проводився пробний текст за участі чемпіона світу з дебатів Харіша Натараджана. У дискусії на тему, чи повинні уряди фінансувати дошкільну освіту, Натараджан переміг програму — але з невеликим відривом.

Раніше повідомлялось, що компанія Panasonic оголосила про створення третього «розумного» міста в Японії.

Поділитись: