Фото:

PDSA

Щур виду крікетоміс гамбійський на ймення Магава отримав відзнаку британської благодійної організації «Народний медпункт для хворих тварин» (PDSA). Тварина роками допомагає знаходити закопані під землею міни і не давати тим скалічити людей. Про це повідомляє пресслужба PDSA.

Протягом 1967-1975 років у Камбоджі тривала громадянська війна, після якої в землі лишилися мільйони нездетонованих мін. Населення й досі натрапляє на них, через що кожного року травмуються кількадесят людей.

Із 1990-х років у Танзанії діє благодійна організація APOPO, яка для пошуку мін під землею використовує щурів. Дивний на перший погляд крок є насправді цілком логічним. По-перше, ці тварини мають відмінний нюх і здатні відчути запах вибухівки навіть під землею. А по-друге, вони легкі й не здетонують вибуховий пристрій, навіть якщо стануть на нього.

Магава — щур виду крікетоміс гамбійський. Ці тварини можуть сягати до 90 сантиметрів у довжину разом із хвостом — тобто більше, ніж звичайні щури. За сім років роботи Магава виявив близько 60 вибухових пристроїв на понад 141 тисячі квадратних метрів — це найбільше досягнення серед усіх щурів, яких тренували в APOPO.

«Магава — це щур-герой. Ми вкрай раді відзначити його відданість порятунку життів, вручивши йому золоту медаль PDSA», — зазначив під час онлайн-презентації нагороди генеральний директор організації Ян Маклоулін. Ця золота медаль є найвищою відзнакою PDSA за «надзвичайну сміливість і виключну відданість тварин».

Із часу завершення громадянської війни в Камбоджі в 1979 році від вибухів мін загинули майже 65 тисяч людей. Країна також посідає одне з перших місць за кількістю людей із ампутованими кінцівками через вибухи. За оцінками, під землею в Камбоджі досі лежать принаймні три мільйони нездетонованих мін.

Щури — не єдині тварини, яких вчать знаходити вибухівку. Приміром, у США вчені намагаються долучити до цього коників за допомогою вживлення електродів у ділянку мозку, що відповідає за нюх.

Поділитись: