Світ

Шведська студентка завадила депортації афганця з країни

25 липня, 2018 21:37
Світ/Шведська студентка завадила депортації афганця з країни
Зберегти
Вигляд
21-річна шведська студентка Елін Ерссон влаштувала на борту літака в аеропорту Гетеборга одиночну акцію протесту. Як виявилось, пасажиром того самого рейсу був громадянин Афганістану, якому Швеція відмовила в наданні притулку. За законом країни, в такому разі його мали депортувати додому - рішення про це приймає міграційна служба.

21-річна шведська студентка Елін Ерссон влаштувала на борту літака в аеропорту Гетеборга одиночну акцію протесту. Як виявилось, пасажиром того самого рейсу був громадянин Афганістану, якому Швеція відмовила в наданні притулку.

За законом країни, в такому разі його мали депортувати додому — рішення про це приймає міграційна служба.

Коли студентка дізналась про намір депортувати біженця, вона відмовилась займати своє місце й почала онлайн-трансляцію протесту у Facebook.

«Я не сяду, поки цього пасажира не знімуть з рейсу. Поки в салоні хтось стоїть, пілот не може злетіти. Все, чого я хочу — зупинити депортацію, й після цього я виконуватиму всі правила на борту», — заявила Елін Еррсон.

Відео почали активно поширювати на Facebook — воно зібрало понад 2,5 мільйони переглядів.

 

 

Дівчина додала, що в Афганістані чоловіка, ймовірно, уб’ють — і закликала інших людей приєднатись до протесту.

Частина пасажирів також піднялись на підтримку афганця — інші ж просили дівчину зайняти своє місце й не затримувати відльоту літака.

На відео також видно, як стюард намагається відібрати телефон у дівчини й просить її не порушувати порядку.

Усе закінчилось тим, що студентку і афганського біженця зняли з рейсу шведська поліція. Найбільш імовірно, що чоловіка таки депортують пізніше, а активістці загрожує правове покарання — оскільки за законом пасажири літаків мусять виконувати накази капітана судна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Європа намагається зупинити потік мігрантів

Пов`язані новини