Команда вчених опублікувала дослідження, в якому стверджують, що гігантський волохатий носоріг Elasmotherium sibericum, якого ще називають «сибірським єдинорогом», вимер близько 39 тисяч років тому і застав неандертальців та первісних людей.

Раніше вважалося, що ця гігантська тварина, вага якої сягала 3,8 тонн, вимерла значно раніше — від 100 до 200 тисяч років тому.

Проте радіовуглецевий аналіз знайдених рештків 23 осіб цього виду вказав на значно пізнішу дату – близько 39 тисяч років тому. Це означає, що ранні люди співіснували з цими тваринами на територіях сучасних Східної Європи та Центральної Азії.

Крім цього, дослідникам вдалось виявити ДНК цього давнього носорога. За попередніми даними, «сибірський єдиноріг» відділився від групи сучасних носорогів понад 40 мільйонів років тому. Після його зникнення, нинішні носороги стали останніми представниками цієї групи.

Вивчивши рештки, вчені допустили, що «єдинороги» могли вимерти через специфічний раціон. Судячи по зубах, ці тварини харчувались сухотрав’ями та жорсткими чагарниками. Коли Земля почала відходити від льодовикового періоду близько 40 тисяч років тому, луги з такими рослинами почали зникати, що, ймовірно, і призвело до вимирання цих носорогів.

Вчені мають надію, що їхнє дослідження допоможе краще зрозуміти яким чином можна зберегти від вимирання останні 5 видів носорогів, які зараз живуть на планеті.

Нагадаємо, в Аргентині знайшли рештки досі невідомого виду травоїдних динозаврів.

Військово-морські сили Сполучених Штатів погодились обмежити шумну активність у певних районах Атлантичного океану, аби захистити китів.

Американські фізики заявили, що причиною кубічної форми фекалій вомбатів може бути деформація еластичної тонкої кишки.

Поділитись: